Jump to content
  • SA:MP
    SA:MP
    Only Launcher

Owner

GreenStone Community

Aplicatii Support Team Launcher [ aplicatii deschise]

Deus

Recommended Posts

On 2/8/2022 at 7:20 PM, Blawu said:

Nume discord (cu #) : babone.kmt#0168

Nume server : Babone

Varsta : 14.

Hobbyuri :  Imi plac foarte mult sporturile de contact si sa ma joc jocuri video.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Vreau sa ajung cat mai sus si sa ma schimb, m am saturat de comportamentul pe care il am.

Cum poti intra pe GreenStone ?: Pentru a intra pe GreenStone trebuie sa descarci launcherul, pentru a ajunge la un link de descarcare al acestuia, este un tutorial plasat pe YouTube pe canalul  numit "GreenStone Romania"

Ce  windows ai ?: Am  windows 10.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Da, le cunosc pe ambele.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Am folosit aceasta aplicatie timp de vreo un an-doi, asa ca pot zice ca am destula experienta.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Am un Samsung A02s, planuiesc sa mi iau Iphone 7 sau 8 plus.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Aceea pe care am explicat o si mai jos.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Intru in folderul unde am salvat GreenStone, intru la "g-stone resources", apoi intru pe "SA:MP", dau pe rotita aceea de sus din stanga si apas pe fisierul unde vreau sa mii se salveze, dupa toate acestea, apas pe "SAVE" si asta a fost.

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Nu il stiu deocamdata, il voi invata cand voi fii acceptat, nu vreau sa mai pierd timpul degeaba.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : Nu stiu, deocamdata....

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : O sa intreb pe cineva cu mai multa experienta decat mine.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Nu stiu, vedem daca sunt acceptat aici [zambesc].

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:  A pus o parola gresita mai mult de 3 ori, are internet slab sau a picat serverul.

La ultima intrebare nu ai raspuns deloc asa cum ar prevede regulamentul de support.

respins.

On 2/8/2022 at 9:29 PM, Farahonul said:

Nume discord (cu #) : Farahonul#0701

Nume server : Farahonul

Varsta : 14

Hobbyuri : Pescuitul, jocurile pe calculator, fotbalul.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Doresc doar sa ma joc.

Cum poti intra pe GreenStone ? Trebuie sa instalez launcherul si dupa aceea instalez driverele si dupa aceea  astept sa se instaleze filele si dupa aceea imi pun numele si dau play.

Ce  windows ai ? Am windows 11.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Cunosc windows 10 foarte bine, mai putin windows 7, il cunosc partial.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Nu am experienta in acest program.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Am un xiaomi redmi note 10 pro.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Stiu problema de la drivere, problema de cand nu schimbi locatia.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Intrii pe samp dupa aceea dai pe butonul cu doua cercuri unu galben si unu verde si dupa aceea schimb locatia

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :  Crash

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Las pe altcineva care stie, iainte anuntandu-l pe acesta

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Da.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: O cauza poate fi VPN-ul sau numele care nu este acceptat de SAMP.

acceptat pentru teste.

pm discord Deus#9496

20 hours ago, Matei Bmm said:

Nume discord (cu #) :$corpioNN#1998
Nume server :$corpioNN 
Varsta :Varsta mea este de 14 ani 
Hobbyuri :Eu am ca și hobby-uri sportul
Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Îmi doresc sa ajut cati mai mulți oameni nevoiași și sa aduc M.A.I la un nivel foarte inalt
Cum poti intra pe GreenStone ?:Pe serverul GreenStone se poate întra doar de pe laucher și trebuie sa ai locatia corect setata
Ce  windows ai ?:Am Windows 10
Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :Am o experienta destul de maricica in spate având în vedere ca ambele Windows-uri le-am folosit zilnic și încă folosesc Windows 10
Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:Am o experienta destul de buna deoarece mi-am ajutat câțiva prieteni sa își rezolve problemele cu GreenStone
Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:Da am telefon, am un Samsung Galaxy S20 FE
Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:Problema aceea în care îți apar foarte multe erori și trebuie sa apesi "OK", problema locației prost setata, problema conexiunii la internet și am sa mai învăț și celelalte erori foarte bine
Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Intrând în folderul "gstone_resources", cautam launcherul samp-ului normal și dam pe cele 2 rotite si selectam folderul cu gta-ul dorit
Ai citit regulamentul de Support Team ? :Da și încă o sa o fac pana dau testele
Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :"crash", "!tutorial"
Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Întreb pe canalul de discord numit"Support chat" cum se rezolva acea problema
Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Da, imi doresc acest lucru.
Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:Cauzele pentru aceasta problema pot fi:Numele care nu este acceptat de clientul SAMP ori acel jucator vrea sa între cu VPN.

acceptat pentru teste

contacteaza-ma la Deus#9496 pentru a le sustine.

• Deus changed the title to Aplicatii Support Team Launcher [3 locuri ]
  • Deus locked this topic
  • Deus unlocked this topic

Nume discord (cu #) : arkks7.7.7#4910

Nume server :arkks.

Varsta :14 ani

Hobbyuri : Nu am niciun hobby ma ocup cu invatatul, pe viitor vreau sa ma duc la mate info

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Sa  ajut playerii care intalnesc probleme cu launcherul sau alte probleme

Cum poti intra pe GreenStone ?  Pentru a intra cu noi sa te joci GreenStone, acceseaza  site-ul oficial download.g-stone.ro,si sa dezarhivezi arhiva descarcata,care se dezarhiveaza cu Winrar.

Ce  windows ai ? Am Windows 10 pro

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Da.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Am o experienta foarte buna, ma descurc, mi am ajutat si prietenii

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Da am un Samsung A21s 

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Eu le cunosc pe acestea 2, o sa mai invat pe parcurs.

o alte rezolvare ar putea fi ca driverele necesare acestui mod,ori lipsesc,ori sunt corupte
 o sampvoice.asi lipseste din gstone-resouces

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Accesam launcherul,dupa dam pe rotita de setari din dreapta sus,si acolo este primu text,un fel de patrat unde trebuie sa selectam locatia unde se afla g-stone.
Pentru a selecta locatia g-stoneului.Intram laucher acolo la setari,si dam pe casuta aia din drepta de la patrat pe ”browse” si cautam locatia unde avem fisierul GreenStone,dupa ce l-am gasit,intram in el,dupa cautam folderul gstone_resources si intram in el,dupa apasam apply in laucher. 

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da, inca il mai citesc.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : O comanda pe care o stiu cel mai bine poate fi ”voicechat” pentru a afisa ce face voicechat-ul.

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Chem sau vorbesc cu un player ce are un grad mai superior decat al meu.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Da doresc.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?

Playerul respectiv are probleme cu netul (net slab ca viteza,sau nu merge deloc netul).
Are un nume ciudat ce launcherul nu il accepta.

Nume discord (cu #) :TeddUU#4731

Nume server : Tedu

Varsta : 15 ani.

Hobbyuri : Jocurile Video, Iesiri cu prietenii.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Sincer, un lucru pe care mi l-as dori sa ajung macar un CO-Lider la orice factiune.

Cum poti intra pe GreenStone ? Se poate intra, prin launcher dar va fi nevoie sa setam locatia pe gstone_resources ori din Launcher ori din Client-ul de Samp Normal + Instalare Drivere in caz de intampinam anumite probleme. Punem un nume, si putem juca!

Ce  windows ai ? Windows 10 Pro.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Da, le cunosc.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Nu cea mai buna dar, stiu cum se procedeaza.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Samsung A10.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:  De exemplu una ar fii, ca nu se incarcau filele la Launcher. Am rezolvat-o prin o reinstalare a pack-ului, + drivere etc.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Folosind Rotita din Dreapta Sus, a Laucherului, se va alege locatia gstone_resources.

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da, l-am citit.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :  Pot scrie comanda Crash intr-un ticket si vor aparea solutiile care pot rezolva problema!

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Contactezi un coleg, sa te ajute sau alti membrii Staff.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Nu, ar fi prea mult stres pentru mine.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: VPN-ul si un nume care nu este acceptat in general, pe samp.

Nume discord (cu #) :1Mihai_ff#7694

Nume server :1Mihai_ff

Varsta :fac vineri pe 1 aprilie 15 ani 

Hobbyuri :fotbalul 

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Deocamdată nu am nimic planificat pe viitor

Cum poti intra pe GreenStone ? Pentru a intra în GreeStone Trebuie să îți descarci launcher-ul de pe siteul  https://download.g-stone.ro/ iar apoi urmând tutorial-ul de pe https://youtu.be/NiZVavTSPRI

Ce windows ai ?: 10

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : In Windows 10 lucrez bine in Windows 7 cât de cât

Ce experienta ai in programul TeamViewer ?: am o experiență nici prea slabă dar nici prea ridicată daca ar fi după mine m-aș califica undeva la mediu cu experiența mea 

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:Am un Xiaomi Redmi 9

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Voice chat, low pack +drivere

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Prin settings unde acolo poți selecta gstone_resource sau samp-ul normal iar apoi apăs pe "ok" și"save" 

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da, l-am citit

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord ce sa afiseze informatii despre probleme : Crash, eroare launcher

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Întreb un grad mai mare 

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Posibil sa nu încă nu sunt pregătit pentru helper

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Server Close Connection poate fi din doua motive.    1. Conexiune slabă la internet depinde de furnizorul internetului 

2.acel nume este folosit  

Nume discord (cu #) :Razvi#3193

Nume server :RazviNC

Varsta :13 ani,aproape 14 dar sunt destul de matur.

Hobbyuri :Sa ma joc pe pc,fotbal,handbal,biliard,tenis,etc.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Vreau sa ajut oamenii care au probleme.

Cum poti intra pe GreenStone ?Trebuie sa instalezi launcherul,după  https://download.g-stone.ro/,iar apoi te vei uita pe videoclipul acesta  https://youtu.be/NiZVavTSPRI.

Ce  windows ai ?În acest moment am windows 10.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :Da,pana acum un an am rulat numai windows 7.

Ce experienta ai in programula TeamViewer  ?:Destul de buna.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:Da,Samsung A51

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:Crash,voicechat,rezoluție.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:In launcher pe rotita aceea,iar după se va alege locația.

Ai citit regulamentul de Support Team ? :Da.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :Crash,iar după ce voi tasta aceasta comanda v-or apărea soluțiile.

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Contactez un superior.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Deocamdată nu, m as mulțumii și cu atat.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:Jucătorul ori nu are internet,folosește vpn,ori a întrat cu un nume deja folosit,ori a greșit parola de prea multe ori.

Nume discord (cu #) : Diego14#1417.

Nume server :Diego14.

Varsta : 14 ani.

Hobbyuri : Sporturile de apa.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Vreau sa ma dezvolt cat mai mult si sa ajut server-ul cum pot, pentru ca imi este un server de suflet.

Cum poti intra pe GreenStone ? 

Ce  windows ai ?: Am Windows 10.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Da, acum 3-4 ani foloseam Windows 7 pe un PC mai vechi.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Unul foarte bun, stiu pentru ce si cum se foloseste acesta, deseori ajut lider/co-lider, politisti, sa isi faca KeyBinderul, sau voice
si nu numai.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Am un Samsung A03S cu 4 camere, 3 pe spate, 1 pe fata.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Majoritatea cazurilor de probleme, le stiu rezolva, joc din V2 pe acest server, si cunost cum functioneaza launcherul.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: La intrarea in Launcher, sus in dreapta, exista o rotita, apasand pe ea, o sa apara diferite setari, si Browse File
si de acolo se muta.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : Unul din ele este 'eroare launcher'.

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Cer ajutorul unu Support Teammer cu mai multa experienta.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Da, imi doresc sa ajung helper si sa am o functie inalta pe server, pentru ca vreau sa ajut si sa ma implic, server-ul imi este de suflet.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Pot exista 2 cauze, una din ele este: Nu se accepta VPNuri pe samp, si a 2 a este:  Nume ce nu este acceptat de SAMP
si dau pe 'problema-nume'.

Nume discord (cu #) : Ionutzu#9796

Nume server : Ionutzu

Varsta : 15 ani

Hobbyuri : Football

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Vreau sa ajut persoanele care au probleme cu launcherul 

Cum poti intra pe GreenStone ? Accesând laucherul, care trebuie descarcat de pe 

https://download.g-stone.ro/

Ce  windows ai ? 11

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Da, le-am avut

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: pe o scara de la 1 la 10 eu ma consider de 9

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Un Huawei Y5p dar vreau sa îmi iau un iPhone 7

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: crash, conectare, Voice chat, mai toate

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Deschidem folderul launcherului, accesam "Launcher" și dam Yes/Da, apasă pe rotita de setări și la gamepath selectam folderul launcherului - game_resources

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da, desigur

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : voicechat

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Spun unui coleg care cunoaște sau unui admin

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Momentan vreau sa ma vad în funcția de support, iar pe viitor ma voi gândii și la ceva mai mult

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:Poate avea probleme cu internetul

Nume discord (cu #) : DeMoN#9668

Nume server : DeMoN187

Varsta : 15 ani

Hobbyuri : Nu am niciun Hobby.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:

Sa ma plimbi cu masinile, sa devin helper/admin acesta find un vis de al meu.

GreenStone-ul poate fi acesat doar prin launcher, pentru a face acest lucru vei intra pe folder-ul unde ai instalat/mutat greenstone-ul si vei apasa pe "Launcher"

Ce  windows ai ?

Windows 10 pro

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Am ceva cunoștințe cu aceste windows-uri, nu sunt prea experimentat doar ca pot sa zic ca stiu cateva lucruri despre ele.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:

Nu am experienta cu acest program.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:

Samsung a70

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:

Crash întrare joc, bug-uri, ENB, lag, server close connection, voice-chat

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:

Intri pe Launcher si in dreapta sus ai o rotita apesi pe ea, dupa ce ai apasat pe ea iti va aparea  "Game Paths" dupaia in dreapta ai niste "..." vei apasa pe ele dupaia te duci pe folderul in care ai instalat Greenstone-ul si vei selecta "Gstone Resources

Ai citit regulamentul de Support Team ? :

Da.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :

"Crash"

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :

In cazul In care nu știu ce sa fac la un ticket, voi ruga un superior sa îl preia, I voi da unclaim si dupaia o sa anunt pe chat despre el.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :

Da, doresc acest lucru.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:

Unele cauze poate fi de la net, in special cei care folosesc UPC.

Nume discord (cu #) :  iam David#7423

Nume server : DavidSefull

Varsta : 13 ani

Hobbyuri : Imi place sa ma joc pe calculator si sa inot.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:  Vreau sa imi fac o cariera destul de buna pe acest joc pentru a fi respectat

Cum poti intra pe GreenStone ?: Pe GreenStone poti intra dupa ce descarci launcher-ul de pe "download.g-stone.ro". Dupa aceea    trebuie sa dezarhivezi launcherul intr-o locatie. Dupa ce ai facut acest lucru, selectezi din clientul SAMP sau din launcher, locatia unde ai dezarhivat launcherul, mai exact in folderul cu launcher-ul selectezi gstone_resources. In caz de nu intelege ii dau clipul de pe youtube

Ce  windows ai ?: folosesc in momentul de fata windows 10 pro

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Da deoarece am pe alt laptop si windows 7

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: O experienta destul de buna.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Da, am un samsung note 8

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Problema cu crash si problema cu voice chat-ul.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Cu ajutorul clientului SAMP, selectam rotita din partea de sus pe care scrie "Settings", apasam pe butonul care seamana cu un folder si selectam folderul in care se afla SAMP-ul. In cazul launcherului nostru, in folderul cu launcher selectam gstone_resources si dupa intram din Launcher pe server -_-

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da dar nu de pe contul meu , ptc sunt la scoala si nu prea am net ?

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : "crash" - este o comanda care arata eventualele probleme pentru care jucatorul ia crash, cand intra in joc sau in timpul jocului…

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Anunt un coleg sau un Superior Suport printr-un ping in respectivul ticket dar cred ca nu voi avea nevoie

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Da , poate asa o sa fiu respectat mai mult.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Sunt multe cauze, dar principalele sunt: acesta foloseste un VPN, si ne putem da seama de acest lucru prin mesajul care apare cand intra pe server, mai exact "Game over bitch". Jucatorul are un nume care nu este acceptat de SAMP (are spatii libere in el, simboluri neacceptate)...

On 3/26/2022 at 4:42 PM, arkks.. said:

Nume discord (cu #) : arkks7.7.7#4910

Nume server :arkks.

Varsta :14 ani

Hobbyuri : Nu am niciun hobby ma ocup cu invatatul, pe viitor vreau sa ma duc la mate info

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Sa  ajut playerii care intalnesc probleme cu launcherul sau alte probleme

Cum poti intra pe GreenStone ?  Pentru a intra cu noi sa te joci GreenStone, acceseaza  site-ul oficial download.g-stone.ro,si sa dezarhivezi arhiva descarcata,care se dezarhiveaza cu Winrar.

Ce  windows ai ? Am Windows 10 pro

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Da.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Am o experienta foarte buna, ma descurc, mi am ajutat si prietenii

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Da am un Samsung A21s 

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Eu le cunosc pe acestea 2, o sa mai invat pe parcurs.

o alte rezolvare ar putea fi ca driverele necesare acestui mod,ori lipsesc,ori sunt corupte
 o sampvoice.asi lipseste din gstone-resouces

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Accesam launcherul,dupa dam pe rotita de setari din dreapta sus,si acolo este primu text,un fel de patrat unde trebuie sa selectam locatia unde se afla g-stone.
Pentru a selecta locatia g-stoneului.Intram laucher acolo la setari,si dam pe casuta aia din drepta de la patrat pe ”browse” si cautam locatia unde avem fisierul GreenStone,dupa ce l-am gasit,intram in el,dupa cautam folderul gstone_resources si intram in el,dupa apasam apply in laucher. 

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da, inca il mai citesc.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : O comanda pe care o stiu cel mai bine poate fi ”voicechat” pentru a afisa ce face voicechat-ul.

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Chem sau vorbesc cu un player ce are un grad mai superior decat al meu.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Da doresc.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?

Playerul respectiv are probleme cu netul (net slab ca viteza,sau nu merge deloc netul).
Are un nume ciudat ce launcherul nu il accepta.

Ai copiat din aplicatia lui Dukey, raspunsuri copiate pana si cu virgula .

RESPINS !

On 3/26/2022 at 5:16 PM, TeddUU05 said:

Nume discord (cu #) :TeddUU#4731

Nume server : Tedu

Varsta : 15 ani.

Hobbyuri : Jocurile Video, Iesiri cu prietenii.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Sincer, un lucru pe care mi l-as dori sa ajung macar un CO-Lider la orice factiune.

Cum poti intra pe GreenStone ? Se poate intra, prin launcher dar va fi nevoie sa setam locatia pe gstone_resources ori din Launcher ori din Client-ul de Samp Normal + Instalare Drivere in caz de intampinam anumite probleme. Punem un nume, si putem juca!

Ce  windows ai ? Windows 10 Pro.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Da, le cunosc.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Nu cea mai buna dar, stiu cum se procedeaza.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Samsung A10.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:  De exemplu una ar fii, ca nu se incarcau filele la Launcher. Am rezolvat-o prin o reinstalare a pack-ului, + drivere etc.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Folosind Rotita din Dreapta Sus, a Laucherului, se va alege locatia gstone_resources.

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da, l-am citit.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :  Pot scrie comanda Crash intr-un ticket si vor aparea solutiile care pot rezolva problema!

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Contactezi un coleg, sa te ajute sau alti membrii Staff.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Nu, ar fi prea mult stres pentru mine.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: VPN-ul si un nume care nu este acceptat in general, pe samp.

Sa zicem, acceptat pentru teste.

PM pe discord Deus#9496 pentru detalii.

On 3/26/2022 at 5:18 PM, Fire Mihai said:

Nume discord (cu #) :1Mihai_ff#7694

Nume server :1Mihai_ff

Varsta :fac vineri pe 1 aprilie 15 ani 

Hobbyuri :fotbalul 

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Deocamdată nu am nimic planificat pe viitor

Cum poti intra pe GreenStone ? Pentru a intra în GreeStone Trebuie să îți descarci launcher-ul de pe siteul  https://download.g-stone.ro/ iar apoi urmând tutorial-ul de pe https://youtu.be/NiZVavTSPRI

Ce windows ai ?: 10

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : In Windows 10 lucrez bine in Windows 7 cât de cât

Ce experienta ai in programul TeamViewer ?: am o experiență nici prea slabă dar nici prea ridicată daca ar fi după mine m-aș califica undeva la mediu cu experiența mea 

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:Am un Xiaomi Redmi 9

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Voice chat, low pack +drivere

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Prin settings unde acolo poți selecta gstone_resource sau samp-ul normal iar apoi apăs pe "ok" și"save" 

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da, l-am citit

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord ce sa afiseze informatii despre probleme : Crash, eroare launcher

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Întreb un grad mai mare 

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Posibil sa nu încă nu sunt pregătit pentru helper

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Server Close Connection poate fi din doua motive.    1. Conexiune slabă la internet depinde de furnizorul internetului 

2.acel nume este folosit  

Nu te consider capabil sa intreprinzi un serviciu de support avand in vedere ca ai avut curajul sa jignesti membrii staff, dar ce sa mai zic de membrii obisnuiti. 

On 3/26/2022 at 5:28 PM, RazviNC said:

Nume discord (cu #) :Razvi#3193

Nume server :RazviNC

Varsta :13 ani,aproape 14 dar sunt destul de matur.

Hobbyuri :Sa ma joc pe pc,fotbal,handbal,biliard,tenis,etc.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Vreau sa ajut oamenii care au probleme.

Cum poti intra pe GreenStone ?Trebuie sa instalezi launcherul,după  https://download.g-stone.ro/,iar apoi te vei uita pe videoclipul acesta  https://youtu.be/NiZVavTSPRI.

Ce  windows ai ?În acest moment am windows 10.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :Da,pana acum un an am rulat numai windows 7.

Ce experienta ai in programula TeamViewer  ?:Destul de buna.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:Da,Samsung A51

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:Crash,voicechat,rezoluție.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:In launcher pe rotita aceea,iar după se va alege locația.

Ai citit regulamentul de Support Team ? :Da.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :Crash,iar după ce voi tasta aceasta comanda v-or apărea soluțiile.

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Contactez un superior.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Deocamdată nu, m as mulțumii și cu atat.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:Jucătorul ori nu are internet,folosește vpn,ori a întrat cu un nume deja folosit,ori a greșit parola de prea multe ori.

Sa zicem, acceptat pentru teste.

PM pe discord Deus#9496 pentru detalii.

On 3/26/2022 at 9:51 PM, diegoboss said:

Nume discord (cu #) : Diego14#1417.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Vreau sa ma dezvolt cat mai mult si sa ajut server-ul cum pot, pentru ca imi este un server de suflet.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Da, acum 3-4 ani foloseam Windows 7 pe un PC mai vechi.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Unul foarte bun, stiu pentru ce si cum se foloseste acesta, deseori ajut lider/co-lider, politisti, sa isi faca KeyBinderul, sau voice
si nu numai.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Am un Samsung A03S cu 4 camere, 3 pe spate, 1 pe fata.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Majoritatea cazurilor de probleme, le stiu rezolva, joc din V2 pe acest server, si cunost cum functioneaza launcherul.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: La intrarea in Launcher, sus in dreapta, exista o rotita, apasand pe ea, o sa apara diferite setari, si Browse File
si de acolo se muta.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : Unul din ele este 'eroare launcher'.

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Cer ajutorul unu Support Teammer cu mai multa experienta.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Da, imi doresc sa ajung helper si sa am o functie inalta pe server, pentru ca vreau sa ajut si sa ma implic, server-ul imi este de suflet.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Pot exista 2 cauze, una din ele este: Nu se accepta VPNuri pe samp, si a 2 a este:  Nume ce nu este acceptat de SAMP

Respins, te aflii in cearta/conflict cu un membru staff si nu vreau sa am probleme pe tickete.

On 3/26/2022 at 11:39 PM, DeMoN187 said:

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:

Nu am experienta cu acest program.

naspa.

On 3/26/2022 at 11:39 PM, DeMoN187 said:

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:

Unele cauze poate fi de la net, in special cei care folosesc UPC.

Mai citeste regulamentul pe care ai zis ca l-ai citit.

On 3/28/2022 at 11:53 AM, DavidColacReal123 said:

Nume discord (cu #) :  iam David#7423

Nume server : DavidSefull

Varsta : 13 ani

Hobbyuri : Imi place sa ma joc pe calculator si sa inot.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:  Vreau sa imi fac o cariera destul de buna pe acest joc pentru a fi respectat

Cum poti intra pe GreenStone ?: Pe GreenStone poti intra dupa ce descarci launcher-ul de pe "download.g-stone.ro". Dupa aceea    trebuie sa dezarhivezi launcherul intr-o locatie. Dupa ce ai facut acest lucru, selectezi din clientul SAMP sau din launcher, locatia unde ai dezarhivat launcherul, mai exact in folderul cu launcher-ul selectezi gstone_resources. In caz de nu intelege ii dau clipul de pe youtube

Ce  windows ai ?: folosesc in momentul de fata windows 10 pro

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Da deoarece am pe alt laptop si windows 7

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: O experienta destul de buna.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Da, am un samsung note 8

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Problema cu crash si problema cu voice chat-ul.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Cu ajutorul clientului SAMP, selectam rotita din partea de sus pe care scrie "Settings", apasam pe butonul care seamana cu un folder si selectam folderul in care se afla SAMP-ul. In cazul launcherului nostru, in folderul cu launcher selectam gstone_resources si dupa intram din Launcher pe server -_-

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da dar nu de pe contul meu , ptc sunt la scoala si nu prea am net ?

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : "crash" - este o comanda care arata eventualele probleme pentru care jucatorul ia crash, cand intra in joc sau in timpul jocului…

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Anunt un coleg sau un Superior Suport printr-un ping in respectivul ticket dar cred ca nu voi avea nevoie

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Da , poate asa o sa fiu respectat mai mult.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Sunt multe cauze, dar principalele sunt: acesta foloseste un VPN, si ne putem da seama de acest lucru prin mesajul care apare cand intra pe server, mai exact "Game over bitch". Jucatorul are un nume care nu este acceptat de SAMP (are spatii libere in el, simboluri neacceptate)...

Din cunostiintele mele, tu esti baiatul de a fraudat testul la jandarmerie, alaturi de altii, care a mai luat si ban. 

Nu stiu ce sa zic, ai si 13 ani, esti cam micut si faci si prostioare, adica ai facut prostii cam mari, respins.

• Deus changed the title to Aplicatii Support Team Launcher [deschise]
  • Deus locked this topic
  • Deus unlocked this topic
On 9/13/2020 at 10:17 PM, Deus said:

Aici puteti aplica pentru support team la launcher, adica echipa de asistenta a launcherului ce ajuta jucatorii ce au probleme in instalarea launcherului sau probleme de conectare.

Echipa de asistenta are un regulament pe care il respecta si fiecare membru trebuie sa il cunoasca: 

Pentru a aplica ca si Support team  lasa un reply (comentariu) cu modelul de mai jos completat.

Nume discord (cu #) :Adr1an#6261

Nume server :Adr1

Aici puteti aplica pentru support team la launcher, adica echipa de asistenta a launcherului ce ajuta jucatorii ce au probleme in instalarea launcherului sau probleme de conectare.

Echipa de asistenta are un regulament pe care il respecta si fiecare membru trebuie sa il cunoasca: 

Pentru a aplica ca si Support team  lasa un reply (comentariu) cu modelul de mai jos completat.

Nume discord (cu #) :Adr1an#6251

Nume server :Adr1an

Varsta :16 ani

Hobbyuri :Mașinile 

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Vreau sa ajut oameni care au probleme 

Cum poti intra pe GreenStone ?Instalând launcher ul de pe www.download.g-stone.ro

Ce  windows ai ? 10

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :Știu câteva lucruri despre Windows 10 cat si Windows 7

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:Am mai folosit TeamViewer dar nu foarte mult 

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:Huawei P20 lite

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:Radmir Crash

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Apeși click dreapta copiezi folderul si ii dai copy in celalalt Gta

Ai citit regulamentul de Support Team ? :Da

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Dau mesaj la un coleg care stie ce trebuie facut

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Imi este de ajuns Support Team

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:Ori i a picat netul respectivului ori a picat conexiunea servarul ui 

Nume discord (cu #) :????#4387

Nume server :Dancik

Varsta :15 ani

Hobbyuri :Imi place sa joc fotbal,sunt un pasionat inrait de masini.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Vreau sa ajut serverul sa se dezvolte,si sa ajut playerii cu probleme lor pentru a mari activitatea jucatorilor.

Cum poti intra pe GreenStone ?:Intri pe https://download.g-stone.ro si apesi pe butonul instaleaza,apoi dezarhivezi jocul neaparat undeva unde nu ai windows-ul instalat pentru a nu aparea probleme,dupa toate acestea apesi pe "Launcher" scrii numele si esti gata de joc.

Ce  windows ai ?":7

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :Desigur

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:Sunt destul de experimentat cu acest program fiindca am mai lucrat in el.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:Xiaomi Redmi 9

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:Eroare la checking games files, cand primesc "CRASH".

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Intru pe launcherul principal "SA:MP", apas pe rotita, intru pe folder-ul unde am "Greenstone", dau click pe folder-ul numit "G-stone resources" apoi apas pe "OK" sau "SAVE".

Ai citit regulamentul de Support Team ? :Desigur

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : crash

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Ceri ajutorul unui superior.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Desigur ca da.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:Jucatorul respectiv poate avea ban,Cand isi schimba numele,probleme de conexiune.

Nume discord (cu #) : MariusYT #9975

Nume server :MariusYT

Varsta :am frumoasa varsta de 18 ani

Hobbyuri : Imi place sa ma plimb cu prieteni mei imi place fotbalul 

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: sa ajut oameni care au probleme si nelamuriri

Cum poti intra pe GreenStone ? pe GreenStone poti intra accesand launcherul de pe https://download.g-stone.ro/

Ce  windows ai ? Am windows 10 

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Da

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: stiu foarte bine sa folosesc TeamViewer

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Am Samsung Galaxi A21s

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Toate

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Nu se muta (se poate doar din setarile launcherul-ui)

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da lam citit

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : O comanda poate fii voicechat pentru a se afisa informatile legate despre voicechat

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Rog un membru al echipei de suport sa ma ajute cu rezolvarea acelui ticket eventual pe cineva cu grad mai mare ca mine

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Da daca am ocazia o sa ma bag si in echipa de helper  pentru a ajuta acesta comunitate 

1 poate sa fie de la internet 

2 are un nume mai ciudat 

3 poate are un vpn activat (si din acea cauza sa Îi dea server closed)

Nume discord (cu #) : HideRo_Mihai

Nume server : HideRo_Mihai

Varsta :Am frumoasa varsa de 13 ani!

Hobbyuti : Eu am un singur hobby care este ''Fotbalul''.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce? : Eu vreau sa ajut oamenii cu diferite probleme sau nelamuriri si da devin cel mai bun Support, sa fiu lider intr-o factiunie sau de a intra in staff.

Cum poti intra pe GreenStone? : Pe GreenStone poti intra accesand acest link : https://bit.ly/3zPOwow  !

Ce windows ai ? : Eu in prezent am Windows 10 iar in trecut am avut ''Windows 11'' si ''Windows 7''.

Cunostii atata Windows 10 cat si 7 ? : Da le cunosc foarte bine mai ales ''Windows 7'' , pe care l-am avut timp de 5 ani!

Ce experienta ai in programul ''Team Viewer'' ? : In TeamViewer am multa experienta deoarece in timpul meu liber mai ajut si alti prieteni de ai mei din departare tot pe acest program ''Team Viewer''.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon ? : Da am telefon iar el se numeste ''Samsung A21s'' .

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:
 1.
 Prima problema ar fii cu ''Voicechat-ul'' care nu este vazut de joc iar cand intrii pe server ,la chat iti va aparea ''voicechat  dont find''.  (Stiu sa rezolv).
2.  A doua problema ar fii ca un ''Antivirus'', sau un ''Program'', blocheaza Plugin-ul ''SAMP VOICE'', crezand ca este un virus (Stiu sa rezolv).
3. A treia problema ar fii urmatoarea: Driverele necesare acestui mod, ori lipsesc, ori sunt corupte. (Stiu sa rezolv).
4. A patra problema ar fii ca ''sampvoice.asi'' , lipseste din ''gstone-resouces''.
 (Stiu sa rezolv).

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ? : Pentru  a muta folderul la samp de la un gta la altul facem in felul urmator: Intram pe Launcher, apoi dam pe rotita de sus din dreapta iar acolo este primul text, un patrat unde trebuie sa selectam locatia unde se afla ''g-stone''. Pentru a selecta locatia G-stoneului intram pe Launcher acolo la setari si dam pe casuta aceaa din dreapta de la patrat la ''BROWSE'' si cautam locatia fiserului  ''GreenStone'', iar dupa ce l-am gasit, intram in el, cautam folderul ''gstone_resources'', si intram in el apoi apasam ''APPLY'' , in Launcher.

Ai citit regulamentul de ''Support Team''? : Da l-am citit dar in acelasi timp l-am si invatat.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord ce sa afiseze informatii despre probleme "   O comanda pe care o stiu ar fii ''voicechat'' , pentru a afisa informatii legate de ''VOICECHAT''.

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :  Rog frumos un membru al echipei ''Suport Ticket'', sa ma ajute si sa rezolvam acel ''TICKET'',  eventual pe cineva cu grade mai mari.

Doresti ca pe viitor sa ajungi ''Helper'' dupa ''Support Team'' ? :

Pe viitor doresc sa fac parte din ambele ''Support Ticket'' si ''Staff''.

Care pot fi cauzele pentru ''Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server? : 
1. Jucatorul respectiv are probleme cu netul(Viteza slaba la net, sau nu merge deloc netul).
2. Are un VPN activat in acel moment, si launcherul este setat sa nu acceseze VPN.
3. O alta problema este atunci cand te pune serverul sa pui o parola, iar daca introduci de 3 ori parola gresita iti va da ''SERVER CLOSE CONNECTION''.

Nume discord (cu #) : Diego14#1417.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Unul foarte bun, stiu pentru ce si cum se foloseste acesta, deseori ajut lider/co-lider, politisti, sa isi faca KeyBinderul, sau voice
si nu numai.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Majoritatea cazurilor de probleme, le stiu rezolva, joc din V2 pe acest server, si cunost cum functioneaza launcherul.

si de acolo se muta.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : Unul din ele este 'eroare launcher'.

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Cer ajutorul unu Support Teammer cu mai multa experienta.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Da, imi doresc sa ajung helper si sa am o functie inalta pe server, pentru ca vreau sa ajut si sa ma implic, server-ul imi este de suflet.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Pot exista 2 cauze, una din ele este: Nu se accepta VPNuri pe samp, si a 2 a este:  Nume ce nu este acceptat de SAMP