Jump to content
  • SA:MP
    SA:MP
    Only Launcher

    Owner

    GreenStone Community

Aplicatii Support Team Launcher [ aplicatii deschise]


Deus

Recommended Posts

19 hours ago, L U N T I K said:

Nume discord (cu #) :LUNTIK#5108

Nume server :LUNTIK

Varsta :Am 14 ani.

Hobbyuri :Sa ascult muzica si sa ma joc in jocurile preferat, sa petrec timpul cu prietenii.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Doresc sa ajung pe postul de helper pentru a ajuta jucatorii noi veniti pe server.

Cum poti intra pe GreenStone ?Pentru a juca pe GreenStone trebuie sa descarci launcherul de pe sait-ul oficial al serverului download.g-stone.ro, si sa o dezarhivezi in fisierul dorit.

Ce  windows ai ?Windows 10 pro.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :In windows 7 mai putin, windows 10 cunosc destul de bine.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:Nu pot sa za zic ca cunost foarte bine acest program dar ma pricep cat de cat in el.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:Xiomi note 9.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:Stiu problemele cu  crash, probleme care nu iti intra in launcher/joc, cat de cat toate.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Intri pe laucher, apesi pe rotita din dreapta sus acolo gasim << Game path >> apasam pe cele 3 puncte si alegem fisierul << GStoneLauncherV4.0.0 >> acolo gasim fisierul << gstone_resources >> si il punem pe el. Daca dorim sa schimbam acesta intram pe SA:MP si de acolo ne schimbam fisierul dorit.

Ai citit regulamentul de Support Team ? :Da l-am citit, si il voi citi in continuare.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :Una dintre comenzi poate fi ''voicechat'' care iti arata problemele legate de voicechat.

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Rog un coleg de la SuportTicket sa ma ajute cu problema data.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Da, daca o sa am posibilitatea aceasta.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:

1.Poate fi de la netul acestuia (merge greu sau nu este conectat)

2.Poate fi si de la nume pentru ca il are ciudat sau nu la pus corespunzator.

3.Poate fi de la parola, ca a uitat-o.

Acceptat pentru teste.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Laurentiu32111 said:

Nume discord (cu #) :laurentiu.#5232

Nume server :laurentiu32111 

Varsta :14 ani

Hobbyuri :Fotbal

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Sa ajut oameni câte au probleme cu launcherul sau întrebări despre comunitate.

Cum poti intra pe GreenStone ?: Pentru a întra pe GreenStone trebuie sa descarci launcherul de pe https://download.g-stone.ro/load.html

Ce  windows ai ?: windows 11 

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Da

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Medium-High

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Da am Samsung 

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:System.Reflection, dacă ia crash instant îl ajut sa schimbe locația samp ului mai multe nu îmi vine acum

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Deschizi samp-ul și la alea 2 rotite galben și verde cauți fișierul greenstone, și dacă nu merge când intri pe launcher dai la rotita de setări și cauți greenstone->greenstone_resurse

Ai citit regulamentul de Support Team ?: Da

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : voicechat 

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : întreb un superior și ii trimit un text din regulament cum ca am comunicat întrebarea unui superior și în cel mai scurt timp va vom comunica soluția.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Da.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: De la vin sau de la nume pe câte nu le accepta samp ul.

Ultima intrebare ai un raspuns amuzant. Ce legatura are vinul ? Refa cererea, presupun ca autocorectoru'.

Link to comment
Share on other sites

Nume discord (cu #) :laurentiu.#5232

Nume server :laurentiu32111 

Varsta :14 ani

Hobbyuri :Fotbal

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Sa ajut oameni câte au probleme cu launcherul sau întrebări despre comunitate.

Cum poti intra pe GreenStone ?: Pentru a întra pe GreenStone trebuie sa descarci launcherul de pe https://download.g-stone.ro/load.html

Ce  windows ai ?: Windows 11 

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Da

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Medium-High

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Da am Samsung 

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:System.Reflection, dacă ia crash instant îl ajut sa schimbe locația samp ului mai multe nu îmi vine acum

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Deschizi samp-ul și la alea 2 rotite galben și verde cauți fișierul greenstone, și dacă nu merge când intri pe launcher dai la rotita de setări și cauți greenstone->greenstone_resurse

Ai citit regulamentul de Support Team ?: Da

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : voicechat, server close connection

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : întreb un superior și ii trimit un text din regulament cum ca am comunicat întrebarea unui superior și în cel mai scurt timp va vom comunica soluția.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Da.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: De la vpn sau de la nume pe câte nu le accepta samp ul.

Link to comment
Share on other sites

Nume discord (cu #) :laurentiu.#5232

Nume server :laurentiu32111 

Varsta :14 ani

Hobbyuri :Fotbal

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Sa ajut oameni câte au probleme cu launcherul sau întrebări despre comunitate.

Cum poti intra pe GreenStone ?: Pentru a întra pe GreenStone trebuie sa descarci launcherul de pe https://download.g-stone.ro/load.html

Ce  windows ai ?: Windows 11 

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Da

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Medium-High

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Da am Samsung 

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:System.Reflection, dacă ia crash instant îl ajut sa schimbe locația samp ului mai multe nu îmi vine acum

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Deschizi samp-ul și la alea 2 rotite galben și verde cauți fișierul greenstone, și dacă nu merge când intri pe launcher dai la rotita de setări și cauți greenstone->greenstone_resurse

Ai citit regulamentul de Support Team ?: Da

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : voicechat, server close connection

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : întreb un superior și ii trimit un text din regulament cum ca am comunicat întrebarea unui superior și în cel mai scurt timp va vom comunica soluția.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Da.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: De la vpn sau de la nume pe câte nu le accepta samp ul.

Link to comment
Share on other sites

  • Deus changed the title to Aplicatii Support Team Launcher [ INCHISE ]
  • Deus locked this topic
  • 3 weeks later...
On 12/27/2021 at 5:22 PM, Laurentiu32111 said:

Nume discord (cu #) :laurentiu.#5232

Nume server :laurentiu32111 

Varsta :14 ani

Hobbyuri :Fotbal

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Sa ajut oameni câte au probleme cu launcherul sau întrebări despre comunitate.

Cum poti intra pe GreenStone ?: Pentru a întra pe GreenStone trebuie sa descarci launcherul de pe https://download.g-stone.ro/load.html

Ce  windows ai ?: Windows 11 

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Da

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Medium-High

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Da am Samsung 

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:System.Reflection, dacă ia crash instant îl ajut sa schimbe locația samp ului mai multe nu îmi vine acum

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Deschizi samp-ul și la alea 2 rotite galben și verde cauți fișierul greenstone, și dacă nu merge când intri pe launcher dai la rotita de setări și cauți greenstone->greenstone_resurse

Ai citit regulamentul de Support Team ?: Da

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : voicechat, server close connection

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : întreb un superior și ii trimit un text din regulament cum ca am comunicat întrebarea unui superior și în cel mai scurt timp va vom comunica soluția.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Da.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: De la vpn sau de la nume pe câte nu le accepta samp ul.

Respinsa, imi pare rau dar avem mult prea multi support team in acest moment si deja e cam bataie pe tickete. Alta data.

Link to comment
Share on other sites

  • Deus changed the title to Aplicatii Support Team Launcher [3 LOCURI ]

Nume discord (cu #) :  Damyy19#1586

Nume server : Damyy18

Varsta : 19 ani

Hobbyuri : In general, alergatul. Ma pregatesc pentru politie

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Doresc sa ajut lumea cat mai am timp si pot face asta.

Cum poti intra pe GreenStone ?: Intri pe site-ul greenstone-ului, descarci launcherul si incepi sa te joci.

Ce  windows ai ? 10 pro

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Sincer, da. 

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Cum sa zic, asa si asa. Nu prea am asistat la ajutorul unor persoane deoarece youtube-ul si google-ul este cel mai eficient in solutionarea unor probleme.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Xiaomi Mi Note 10 LITE

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Spre exemplu, in v4 este o mare problema cu crash-urile . De cele mai multe ori, trebuie dezactivat antivirusul deoarece detecteaza cateva fisiere ca fiind necunoscute.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Intru pe launcherul "SA:MP", apas pe rotita, intru pe folder-ul unde am "greenstone", dau click pe folder-ul numit "G-stone resources" apoi apas pe "OK" sau "SAVE".

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :  In caz de cineva ia crash, voi scrie in ticket "crash" si se va afisa automat un text, unde scrie tot ce ai de facut.

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :  Contactez un superior de-al meu sau ii las la Deus ticket-ul in cazul in care poate solutiona problemele legate de partea interna a jocului.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Sincer, vreau sa plec de jos. Am fost in 3 factiuni in care am avut sanse egale la co-leader, respectiv leader. Dar, am ales sa fiu co-lider in ISU deoarece stiu ca sunt o persoana ce actioneaza in simtul cetateanului, iar eu, pot trezi simtul civilului de a aplica intr-o factiune cu un prestigiu minuntat. Desigur, revenind la subiect, desigur ca as dorii sa devin helper, dar mai intai, vreau sa invat chestiile de baza in domeniul ,, Support Team,, ca mai apoi sa fiu si HELPER.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Sunt multe cauze, dar principala problema este internetul de slaba calitate.

Link to comment
Share on other sites

Nume discord (cu #) :Domninic Toretto#7343

Nume server :Domninic.Toretto

Varsta :Am frumoasa vârstă de 17 ani.

Hobbyuri :Sa ascult muzica , in timpul liber să mă joc pe PC.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:As dori sa ajung Suport ,te-am launcher , Lider mi-aș dori , helper , sa ajut playeri.

Cum poti intra pe GreenStone ? pentru a intra pe GreenStone , este nevoie sa descarci launcherul de pe site-ul oficial download.g-stone.ro , și să derzahivezi arhiva descărcată , care se derzahivezi  cu winrar.

Ce  windows ai ? Windows 10 pro.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :Da.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:Am cunoștințe bune despre te-am viewer știu să umblu pe el.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:Poco X3 pro

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: O rezolvare că ar fi un antivirus sau un program blochează pluginul samp voice creezand că e un virus 

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul :, Intram pe laucher,dupa dam pe rotita de setari din dreapta sus,si acolo este primu text,un fel de patrat unde trebuie sa selectam locatia unde se afla g-stone.

Pentru a selecta locatia g-stoneului.Intram laucher acolo la setari,si dam pe casuta aia din drepta de la patrat pe ”browse” si cautam locatia unde avem fisierul GreenStone,dupa ce l-am gasit,intram in el,dupa cautam folderul gstone_resources si intram in el,dupa apasam apply in laucher.

Daca dorim sa schimbat locatia de la GreenStone la un SAMP normal,intram tot la setari,si dam tot acolo la browse,si cautam fisierul cu Grand Theft  Auto i ,intram in el,si dam apply

Ai citit regulamentul de Support Team ? :Da , și o să îl mai citesc.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :O comanda poate fi ”voicechat” pentru a afisa informati legate despre voicecaht

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Rog un membru al echipe de Suport Ticket sa ma ajute sa rezolvam acel ticket,eventual pe cineva cu grad mai mare ca al meu,dar este bine si unul cu grad la fel ca al meu

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Da , îmi doresc foarte mult când o să fiu pregătit.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:Jucatorul respectiv are probleme cu netul (net slab ca viteza,sau nu merge deloc netul)

Link to comment
Share on other sites

1.Nume discord (#):gabrielutz#2703

2.Nume server:TheGabi33

3.Varsta:Am vârstă de 14 ani

4.Hobbyuri:Handbal

5.Ce vrei sa faci pe GreenStone și de ce?:Vreau sa ajut problemele playerilor

6.Cum poți întra pe GreenStone?:Trebuie sa instalezi laincher-ul și sa pui g-resoursce și instalezi jocul și intri

7.Ce Windows ai?:Am Windows 11

8.Cunostii atata Windows 10 și 7?:Cunosc bine Windows 10 dar Windows 7 nu îl cunosc dar o sa încerc

8.Ce experienta ai în TeamViewer?:Nu am nicio experienta

9.Ai telefon?Dacă da,ce telefon ai?:Am un Samsung A02s

10.Ce probleme cunoștii la launcher pe care știi sa le rezolvi?:Știu sa rezolv voichat-ul

11.Cum se muta un folderul la samp de la un gta la altul?:Nu știu dar învăț

12.Ai citit regulamentul SupportTeam?:Am citit puțin din el(Doar cu se ocupa)

13.Spune o comanda pe care o poți folosii în suport la tickete de pe discord ce se afișează informatii despre probleme:Nu știu dar invat

14.Ce faci în cazul în  care nu știi ce trebuie făcut la un ticket?:Nu știu dar învăț

15.Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper după SupportTeam?:Da derosc sa ajung helper ca îmi place sa ajut playeri începători

16.Care pot du cauzele pentru "Server closed connection"?:Poate nu a ales floder-ul care trebuie

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gabriel Luca said:

1.Nume discord (#):gabrielutz#2703

2.Nume server:TheGabi33

3.Varsta:Am vârstă de 14 ani

4.Hobbyuri:Handbal

5.Ce vrei sa faci pe GreenStone și de ce?:Vreau sa ajut problemele playerilor

6.Cum poți întra pe GreenStone?:Trebuie sa instalezi laincher-ul și sa pui g-resoursce și instalezi jocul și intri

7.Ce Windows ai?:Am Windows 11

8.Cunostii atata Windows 10 și 7?:Cunosc bine Windows 10 dar Windows 7 nu îl cunosc dar o sa încerc

8.Ce experienta ai în TeamViewer?:Nu am nicio experienta

9.Ai telefon?Dacă da,ce telefon ai?:Am un Samsung A02s

10.Ce probleme cunoștii la launcher pe care știi sa le rezolvi?:Știu sa rezolv voichat-ul

11.Cum se muta un folderul la samp de la un gta la altul?:Nu știu dar învăț

12.Ai citit regulamentul SupportTeam?:Am citit puțin din el(Doar cu se ocupa)

13.Spune o comanda pe care o poți folosii în suport la tickete de pe discord ce se afișează informatii despre probleme:Nu știu dar invat

14.Ce faci în cazul în  care nu știi ce trebuie făcut la un ticket?:Nu știu dar învăț

15.Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper după SupportTeam?:Da derosc sa ajung helper ca îmi place sa ajut playeri începători

16.Care pot du cauzele pentru "Server closed connection"?:Poate nu a ales floder-ul care trebuie

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Nume discord (cu #) : Too Low#9668

Nume server : DeMoN187

Varsta : 15 Ani

Hobbyuri : Nu am un hobby momentan.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:  Nu stiu inca.

Cum poti intra pe GreenStone ? Greenstone-ul poate fi accesat numai prin Launcher care il gasesti in folderul in care ai instalat/mutat GreenStone-ul

Ce  windows ai ? Windows 10 Pro

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :  Nu cunosc foarte multe doar ca pot sa zic ca am experienta in windows 10.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Nu am folosit.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Samsung a70

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Probleme Enb, Crash, Voice-chat, Crash la intrarea in joc si bugurile/problemele de pe server.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Intri pe Launcher si in dreapta sus ai o rotita apesi pe ea, dupa ce ai apasat pe ea iti va aparea  "Game Paths" dupaia in dreapta ai niste "..." vei apasa pe ele dupaia te duci pe folderul in care ai instalat Greenstone-ul si vei selecta "Gstone Resources"

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : Crash iti afiseaza informatile despre crash si motivele lui, voicechat, 

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Voi apasa buttonul de unclaim si voi lasa alt moderator sa il ajute pe cel care a facut ticket-ul.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Da, doresc acest lucru.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Folosind comanda "server close connection" se va afisa cauzele, cele mai recente cauze/probleme sunt din cauza netului.

Link to comment
Share on other sites

Nume discord (cu #) : #ximinal#2695

Nume server : REGELE

Varsta : Am frumoasa varsta de 17 ani.

Hobbyuri : Jocurile video.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Vreau sa ajut playerii care au probleme si sa progresez in echipa staff.

Cum poti intra pe GreenStone ? :  Pentru a intra pe GreenStone ai nevoie de instalarea launcherului. (Instalarea launcherului o gasesti aici impreuna cu un tutorial : https://www.youtube.com/watch?v=NiZVavTSPRI&t=4s&ab_channel=GreenStoneRomania

Ce  windows ai ? :  Am windows 10.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Da

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Sincer,nu am folosit,dar o sa invat.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Huawei p20 pro.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Problemele cu crash-ul,alte probleme raportate pe ticket.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Pentru a face acest lucru trebuie sa deschidem launcherul, apoi in dreapta sus apasam pe rotita. Dupa ce s-a deschis meniul, trebuie sa apasam pe cele 3 puncte de la  "Game path " apoi selectam folderul unde avem instalat gta-ul. In cazul launcherului nostru, in folderul cu launcher selectam gstone_resources. Dupa ce am facut toti acesti pasi, trebuie sa apasam pe ok, apoi pe apply.

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da,l-am citit.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : 'crash'

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :  Voi cere ajutorul unui coleg support.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Da

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Cauzele ar putea fii urmatoarele: internet slab ; parola introdusa gresita ; mentenanta la server ; nume neacceptat. 

Link to comment
Share on other sites

Nume discord (cu #) : Andrei.#8405

Nume server :Andrei381

Varsta : Am varsta de 14 ani.

Hobbyuri :Imi place foarte mult sa ma joc pe calculator si sa ies cu prietenii in timpul meu liber.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Eu nu as schimba nimic pe acest server , dar  as vrea sa mai ajut cu una cu alta.

Cum poti intra pe GreenStone ? Pe GreenStone poti intra doar de pe launcher , care il gasim pe forum-ul acestui server.

Ce  windows ai ? Am windows 10.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Desigur , le cunosc.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Ma descurc foarte bine!

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Momentan mi s-a stricat telefonul recent , dar vreau sa-mi iau altul mai exact "Poco X3 Pro"

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Stiu sa rezolv unele probleme cu crash-ul , cu voicechat-ul

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Folderul se muta mergan in launcher la settings si acolo la Game path si apesi pe alea 3 puncte si acolo cauti folderul si dai pe gstone_resources.

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da l-am citit.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : voicechat, crash , enb.

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Voi da un mesaj pe chat-ul de Support Team cu tag la superiori si ii voi explica problema

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Desigur , daca o sa ajung pana acolo.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Cauzele acestei probleme pot provenii de la un vpn sau un nume care nu este acceptat.

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2022 at 6:04 PM, Damyy18 said:

Nume discord (cu #) :  Damyy19#1586

Nume server : Damyy18

Varsta : 19 ani

Hobbyuri : In general, alergatul. Ma pregatesc pentru politie

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Doresc sa ajut lumea cat mai am timp si pot face asta.

Cum poti intra pe GreenStone ?: Intri pe site-ul greenstone-ului, descarci launcherul si incepi sa te joci.

Ce  windows ai ? 10 pro

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Sincer, da. 

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Cum sa zic, asa si asa. Nu prea am asistat la ajutorul unor persoane deoarece youtube-ul si google-ul este cel mai eficient in solutionarea unor probleme.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Xiaomi Mi Note 10 LITE

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Spre exemplu, in v4 este o mare problema cu crash-urile . De cele mai multe ori, trebuie dezactivat antivirusul deoarece detecteaza cateva fisiere ca fiind necunoscute.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Intru pe launcherul "SA:MP", apas pe rotita, intru pe folder-ul unde am "greenstone", dau click pe folder-ul numit "G-stone resources" apoi apas pe "OK" sau "SAVE".

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :  In caz de cineva ia crash, voi scrie in ticket "crash" si se va afisa automat un text, unde scrie tot ce ai de facut.

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :  Contactez un superior de-al meu sau ii las la Deus ticket-ul in cazul in care poate solutiona problemele legate de partea interna a jocului.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Sincer, vreau sa plec de jos. Am fost in 3 factiuni in care am avut sanse egale la co-leader, respectiv leader. Dar, am ales sa fiu co-lider in ISU deoarece stiu ca sunt o persoana ce actioneaza in simtul cetateanului, iar eu, pot trezi simtul civilului de a aplica intr-o factiune cu un prestigiu minuntat. Desigur, revenind la subiect, desigur ca as dorii sa devin helper, dar mai intai, vreau sa invat chestiile de baza in domeniul ,, Support Team,, ca mai apoi sa fiu si HELPER.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Sunt multe cauze, dar principala problema este internetul de slaba calitate.

ai zis ca sunt mai multe cauze, eu nu vreau una, eu le vreau pe toate, care sunt prevazute in regulamentul superior support. nu mi-ai zis cu adevarat cele care contau, si de alea te poti lovii ca si support. data viitoare citeste atent regulamentul si vezi care sunt si imi enumeri clar ce spune si domnul regulament.

respins.

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2022 at 6:06 PM, SnoopDog said:

Nume discord (cu #) :Domninic Toretto#7343

Nume server :Domninic.Toretto

Varsta :Am frumoasa vârstă de 17 ani.

Hobbyuri :Sa ascult muzica , in timpul liber să mă joc pe PC.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:As dori sa ajung Suport ,te-am launcher , Lider mi-aș dori , helper , sa ajut playeri.

Cum poti intra pe GreenStone ? pentru a intra pe GreenStone , este nevoie sa descarci launcherul de pe site-ul oficial download.g-stone.ro , și să derzahivezi arhiva descărcată , care se derzahivezi  cu winrar.

Ce  windows ai ? Windows 10 pro.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :Da.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:Am cunoștințe bune despre te-am viewer știu să umblu pe el.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:Poco X3 pro

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: O rezolvare că ar fi un antivirus sau un program blochează pluginul samp voice creezand că e un virus 

 

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul :, Intram pe laucher,dupa dam pe rotita de setari din dreapta sus,si acolo este primu text,un fel de patrat unde trebuie sa selectam locatia unde se afla g-stone.

Pentru a selecta locatia g-stoneului.Intram laucher acolo la setari,si dam pe casuta aia din drepta de la patrat pe ”browse” si cautam locatia unde avem fisierul GreenStone,dupa ce l-am gasit,intram in el,dupa cautam folderul gstone_resources si intram in el,dupa apasam apply in laucher.

Daca dorim sa schimbat locatia de la GreenStone la un SAMP normal,intram tot la setari,si dam tot acolo la browse,si cautam fisierul cu Grand Theft  Auto i ,intram in el,si dam apply

Ai citit regulamentul de Support Team ? :Da , și o să îl mai citesc.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :O comanda poate fi ”voicechat” pentru a afisa informati legate despre voicecaht

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Rog un membru al echipe de Suport Ticket sa ma ajute sa rezolvam acel ticket,eventual pe cineva cu grad mai mare ca al meu,dar este bine si unul cu grad la fel ca al meu

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Da , îmi doresc foarte mult când o să fiu pregătit.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:Jucatorul respectiv are probleme cu netul (net slab ca viteza,sau nu merge deloc netul)

ai zis ca sunt mai multe cauze, eu nu vreau una, eu le vreau pe toate, care sunt prevazute in regulamentul superior support. nu mi-ai zis cu adevarat cele care contau, si de alea te poti lovii ca si support. data viitoare citeste atent regulamentul si vezi care sunt si imi enumeri clar ce spune si domnul regulament.

respins.

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2022 at 6:11 PM, Gabriel Luca said:

1.Nume discord (#):gabrielutz#2703

2.Nume server:TheGabi33

3.Varsta:Am vârstă de 14 ani

4.Hobbyuri:Handbal

5.Ce vrei sa faci pe GreenStone și de ce?:Vreau sa ajut problemele playerilor

6.Cum poți întra pe GreenStone?:Trebuie sa instalezi laincher-ul și sa pui g-resoursce și instalezi jocul și intri

7.Ce Windows ai?:Am Windows 11

8.Cunostii atata Windows 10 și 7?:Cunosc bine Windows 10 dar Windows 7 nu îl cunosc dar o sa încerc

8.Ce experienta ai în TeamViewer?:Nu am nicio experienta

9.Ai telefon?Dacă da,ce telefon ai?:Am un Samsung A02s

10.Ce probleme cunoștii la launcher pe care știi sa le rezolvi?:Știu sa rezolv voichat-ul

11.Cum se muta un folderul la samp de la un gta la altul?:Nu știu dar învăț

12.Ai citit regulamentul SupportTeam?:Am citit puțin din el(Doar cu se ocupa)

13.Spune o comanda pe care o poți folosii în suport la tickete de pe discord ce se afișează informatii despre probleme:Nu știu dar invat

14.Ce faci în cazul în  care nu știi ce trebuie făcut la un ticket?:Nu știu dar învăț

15.Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper după SupportTeam?:Da derosc sa ajung helper ca îmi place sa ajut playeri începători

16.Care pot du cauzele pentru "Server closed connection"?:Poate nu a ales floder-ul care trebuie

 

ultima intrebare, raspuns total gresit, nu ai citit deloc regulamentul support.

respins.

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2022 at 9:36 PM, DeMoN187 said:

 

Nume discord (cu #) : Too Low#9668

Nume server : DeMoN187

Varsta : 15 Ani

Hobbyuri : Nu am un hobby momentan.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:  Nu stiu inca.

Cum poti intra pe GreenStone ? Greenstone-ul poate fi accesat numai prin Launcher care il gasesti in folderul in care ai instalat/mutat GreenStone-ul

Ce  windows ai ? Windows 10 Pro

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :  Nu cunosc foarte multe doar ca pot sa zic ca am experienta in windows 10.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Nu am folosit.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Samsung a70

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Probleme Enb, Crash, Voice-chat, Crash la intrarea in joc si bugurile/problemele de pe server.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Intri pe Launcher si in dreapta sus ai o rotita apesi pe ea, dupa ce ai apasat pe ea iti va aparea  "Game Paths" dupaia in dreapta ai niste "..." vei apasa pe ele dupaia te duci pe folderul in care ai instalat Greenstone-ul si vei selecta "Gstone Resources"

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : Crash iti afiseaza informatile despre crash si motivele lui, voicechat, 

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Voi apasa buttonul de unclaim si voi lasa alt moderator sa il ajute pe cel care a facut ticket-ul.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Da, doresc acest lucru.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Folosind comanda "server close connection" se va afisa cauzele, cele mai recente cauze/probleme sunt din cauza netului.

nu exista comanda aia la ultima intrebare.

respins.

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2022 at 12:25 PM, ximinal said:

Nume discord (cu #) : #ximinal#2695

Nume server : REGELE

Varsta : Am frumoasa varsta de 17 ani.

Hobbyuri : Jocurile video.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Vreau sa ajut playerii care au probleme si sa progresez in echipa staff.

Cum poti intra pe GreenStone ? :  Pentru a intra pe GreenStone ai nevoie de instalarea launcherului. (Instalarea launcherului o gasesti aici impreuna cu un tutorial : https://www.youtube.com/watch?v=NiZVavTSPRI&t=4s&ab_channel=GreenStoneRomania

Ce  windows ai ? :  Am windows 10.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Da

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Sincer,nu am folosit,dar o sa invat.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Huawei p20 pro.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Problemele cu crash-ul,alte probleme raportate pe ticket.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Pentru a face acest lucru trebuie sa deschidem launcherul, apoi in dreapta sus apasam pe rotita. Dupa ce s-a deschis meniul, trebuie sa apasam pe cele 3 puncte de la  "Game path " apoi selectam folderul unde avem instalat gta-ul. In cazul launcherului nostru, in folderul cu launcher selectam gstone_resources. Dupa ce am facut toti acesti pasi, trebuie sa apasam pe ok, apoi pe apply.

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da,l-am citit.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : 'crash'

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :  Voi cere ajutorul unui coleg support.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Da

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Cauzele ar putea fii urmatoarele: internet slab ; parola introdusa gresita ; mentenanta la server ; nume neacceptat. 

Iti dau o sansa pentru teste deoarece spre deosebire de altii, mi-ai specificat la ultima intrebare 'nume neacceptat' - care e in regulament si asta inseamna ca ai intradevar ceva idee despre ce e vorba. ne auzim la teste. Deus#9496 pe discord. 

p.s. : ca sa ajungi helper, nu mai ai voie sa joci deloc pe alte servere, ca tot m-ai intrebat tu, nici macar fivem/ragemp.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Andrei381 said:

Nume discord (cu #) : Andrei.#8405

Nume server :Andrei381

Varsta : Am varsta de 14 ani.

Hobbyuri :Imi place foarte mult sa ma joc pe calculator si sa ies cu prietenii in timpul meu liber.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Eu nu as schimba nimic pe acest server , dar  as vrea sa mai ajut cu una cu alta.

Cum poti intra pe GreenStone ? Pe GreenStone poti intra doar de pe launcher , care il gasim pe forum-ul acestui server.

Ce  windows ai ? Am windows 10.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Desigur , le cunosc.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Ma descurc foarte bine!

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Momentan mi s-a stricat telefonul recent , dar vreau sa-mi iau altul mai exact "Poco X3 Pro"

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Stiu sa rezolv unele probleme cu crash-ul , cu voicechat-ul

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Folderul se muta mergan in launcher la settings si acolo la Game path si apesi pe alea 3 puncte si acolo cauti folderul si dai pe gstone_resources.

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da l-am citit.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : voicechat, crash , enb.

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Voi da un mesaj pe chat-ul de Support Team cu tag la superiori si ii voi explica problema

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Desigur , daca o sa ajung pana acolo.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Cauzele acestei probleme pot provenii de la un vpn sau un nume care nu este acceptat.

acceptata aplicatia.

foarte bun raspunsul la ultima intrebare.

Link to comment
Share on other sites

Nume discord (cu #) : iERSIN#0220

Nume server : iERSIN

Varsta : 14 spre 15

Hobbyuri : Imi place Fotbalul

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:  Vreau sa ajut cat mai multa lume sa se joace pe server.

Cum poti intra pe GreenStone ? Pe GreenStone poti intra doar de pe launcher.

Ce  windows ai ? Am windows 10

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Cunosc destul de bine Windows 10 si Windows 7

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Cu aplicatia asta imi ajutam prietenii sau alti oameni sa isi instaleze aplicatii sau sa rezolve probleme, deci sunt experimentat in aplicatia TeamViewer

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Da. am un Samsung S10 

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Cunosc unele probleme la launcher.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Pentru a face acest va trebuii sa accesam launcherul GreenStone Romania, apoi apasam pe rotita din partea de sus dreapta.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : voicechat

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Pot intreba pe cineva din echipa support care a mai rezolvat problema pentru a imi acorda un sfat

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Sunt deja helper.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Acest lucru poate fi din cauza conexiunea internetului pierduta, mentenanta parola introdusa gresit sau ai un nume gresit

Link to comment
Share on other sites

Nume discord (cu #) :๖̶̶ζ͜͡[???]Seby12301#8479(Tagul nu e de la un server de samp)

Nume server : Seby12301

Varsta : Am frumoasa varsta de 13 ani.

Hobbyuri : Hobbyul meu este fotbalul.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Vreau sa ajung helper pentru a ajuta oamenii de pe server.

Cum poti intra pe GreenStone ? Pentru a intra pe serverul GreenStone trebuie sa instalezi launcherul, daca l-ai instalat apasa pe butonul PLAY.

Ce  windows ai ? Am windows 10.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Sigur ca da, am folosit windows 10 si windows 7 mult timp.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Am o experienta destul de mare.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Telefonul meu este Samsung Galaxy A10.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Problemele cu voicechat. crashuri si erorile de launcher.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:  Intram pe launcher si dam pe acea rotita de langa butonul x, apoi dam pe butonul browse apoi dam pe folderul GreenStone Launcher si dam pe gstone resources apoi iesim si dam apply pentru a salva setarile.

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Sigur ca da.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : Comanda este voicechat.

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Rog pe cineva sa ma ajute de exemplu un superior.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Da.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Jucatorul poate avea un internet slab, a bagat parola gresita de mai multe ori, s-a defectat hostul sau i-a dat cineva restart, sau a stat mai mult in sistemul login.

Link to comment
Share on other sites

Nume discord (cu #) : babone.kmt#0168

 

Nume server : Babone

 

Varsta : 14.

 

Hobbyuri :  Imi plac foarte mult sporturile de contact si sa ma joc jocuri video.

 

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Vreau sa ajung cat mai sus si sa ma schimb, m am saturat de comportamentul pe care il am.

 

Cum poti intra pe GreenStone ?: Pentru a intra pe GreenStone trebuie sa descarci launcherul, pentru a ajunge la un link de descarcare al acestuia, este un tutorial plasat pe YouTube pe canalul  numit "GreenStone Romania"

 

Ce  windows ai ?: Am  windows 10.

 

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Da, le cunosc pe ambele.

 

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Am folosit aceasta aplicatie timp de vreo un an-doi, asa ca pot zice ca am destula experienta.

 

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Am un Samsung A02s, planuiesc sa mi iau Iphone 7 sau 8 plus.

 

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Aceea pe care am explicat o si mai jos.

 

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Intru in folderul unde am salvat GreenStone, intru la "g-stone resources", apoi intru pe "SA:MP", dau pe rotita aceea de sus din stanga si apas pe fisierul unde vreau sa mii se salveze, dupa toate acestea, apas pe "SAVE" si asta a fost.

 

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Nu il stiu deocamdata, il voi invata cand voi fii acceptat, nu vreau sa mai pierd timpul degeaba.

 

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : Nu stiu, deocamdata....

 

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : O sa intreb pe cineva cu mai multa experienta decat mine.

 

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Nu stiu, vedem daca sunt acceptat aici [zambesc].

 

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:  A pus o parola gresita mai mult de 3 ori, are internet slab sau a picat serverul.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nume discord (cu #) : Farahonul#0701

Nume server : Farahonul

Varsta : 14

Hobbyuri : Pescuitul, jocurile pe calculator, fotbalul.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Doresc doar sa ma joc.

Cum poti intra pe GreenStone ? Trebuie sa instalez launcherul si dupa aceea instalez driverele si dupa aceea  astept sa se instaleze filele si dupa aceea imi pun numele si dau play.

Ce  windows ai ? Am windows 11.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Cunosc windows 10 foarte bine, mai putin windows 7, il cunosc partial.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Nu am experienta in acest program.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Am un xiaomi redmi note 10 pro.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Stiu problema de la drivere, problema de cand nu schimbi locatia.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Intrii pe samp dupa aceea dai pe butonul cu doua cercuri unu galben si unu verde si dupa aceea schimb locatia

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :  Crash

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Las pe altcineva care stie, iainte anuntandu-l pe acesta

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Da.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: O cauza poate fi VPN-ul sau numele care nu este acceptat de SAMP.

Link to comment
Share on other sites

Nume discord (cu #) :$corpioNN#1998
Nume server :$corpioNN 
Varsta :Varsta mea este de 14 ani 
Hobbyuri :Eu am ca și hobby-uri sportul
Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Îmi doresc sa ajut cati mai mulți oameni nevoiași și sa aduc M.A.I la un nivel foarte inalt
Cum poti intra pe GreenStone ?:Pe serverul GreenStone se poate întra doar de pe laucher și trebuie sa ai locatia corect setata
Ce  windows ai ?:Am Windows 10
Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :Am o experienta destul de maricica in spate având în vedere ca ambele Windows-uri le-am folosit zilnic și încă folosesc Windows 10
Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:Am o experienta destul de buna deoarece mi-am ajutat câțiva prieteni sa își rezolve problemele cu GreenStone
Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:Da am telefon, am un Samsung Galaxy S20 FE
Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:Problema aceea în care îți apar foarte multe erori și trebuie sa apesi "OK", problema locației prost setata, problema conexiunii la internet și am sa mai învăț și celelalte erori foarte bine
Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Intrând în folderul "gstone_resources", cautam launcherul samp-ului normal și dam pe cele 2 rotite si selectam folderul cu gta-ul dorit
Ai citit regulamentul de Support Team ? :Da și încă o sa o fac pana dau testele
Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :"crash", "!tutorial"
Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Întreb pe canalul de discord numit"Support chat" cum se rezolva acea problema
Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Da, imi doresc acest lucru.
Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:Cauzele pentru aceasta problema pot fi:Numele care nu este acceptat de clientul SAMP ori acel jucator vrea sa între cu VPN.
 

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2022 at 6:29 PM, iERSIN said:

Nume discord (cu #) : iERSIN#0220

Nume server : iERSIN

Varsta : 14 spre 15

Hobbyuri : Imi place Fotbalul

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:  Vreau sa ajut cat mai multa lume sa se joace pe server.

Cum poti intra pe GreenStone ? Pe GreenStone poti intra doar de pe launcher.

Ce  windows ai ? Am windows 10

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Cunosc destul de bine Windows 10 si Windows 7

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Cu aplicatia asta imi ajutam prietenii sau alti oameni sa isi instaleze aplicatii sau sa rezolve probleme, deci sunt experimentat in aplicatia TeamViewer

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Da. am un Samsung S10 

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Cunosc unele probleme la launcher.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Pentru a face acest va trebuii sa accesam launcherul GreenStone Romania, apoi apasam pe rotita din partea de sus dreapta.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : voicechat

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Pot intreba pe cineva din echipa support care a mai rezolvat problema pentru a imi acorda un sfat

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Sunt deja helper.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Acest lucru poate fi din cauza conexiunea internetului pierduta, mentenanta parola introdusa gresit sau ai un nume gresit

acceptat pentru teste desi la ultima mai voiam un raspuns.

contact Deus#9496 pentru teste.

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2022 at 6:34 PM, Seby12301 said:

Nume discord (cu #) :๖̶̶ζ͜͡[???]Seby12301#8479(Tagul nu e de la un server de samp)

Nume server : Seby12301

Varsta : Am frumoasa varsta de 13 ani.

Hobbyuri : Hobbyul meu este fotbalul.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Vreau sa ajung helper pentru a ajuta oamenii de pe server.

Cum poti intra pe GreenStone ? Pentru a intra pe serverul GreenStone trebuie sa instalezi launcherul, daca l-ai instalat apasa pe butonul PLAY.

Ce  windows ai ? Am windows 10.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Sigur ca da, am folosit windows 10 si windows 7 mult timp.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Am o experienta destul de mare.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Telefonul meu este Samsung Galaxy A10.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Problemele cu voicechat. crashuri si erorile de launcher.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:  Intram pe launcher si dam pe acea rotita de langa butonul x, apoi dam pe butonul browse apoi dam pe folderul GreenStone Launcher si dam pe gstone resources apoi iesim si dam apply pentru a salva setarile.

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Sigur ca da.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : Comanda este voicechat.

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Rog pe cineva sa ma ajute de exemplu un superior.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Da.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Jucatorul poate avea un internet slab, a bagat parola gresita de mai multe ori, s-a defectat hostul sau i-a dat cineva restart, sau a stat mai mult in sistemul login.

La ultima intrebare nu ai raspuns deloc asa cum ar prevede regulamentul de support.

respins.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...