Jump to content
CapoBlanco

Aplicație pentru funcția de lider a facțiunii Uber - CapoBlanco

Recommended Posts

Nickname server : CapoBlanco. 

Nume real : Denis. 

Unde locuiesti : Craiova. 

Varsta : 17 ani. 

Hobby-uri : kick box si samp ul. 

La ce factiune doresti lider :Uber

De ce doresti lider : Doresc să fiu lider al facțiunii uber pentru ca dedic foarte mult timp sampului, fiind un hobi și cred ca pot sa creez o facțiune cu playeri activi si responsabili față de job ul lor. 

Care consideri tu ca e scopul acestei factiuni ?: Usorarea transportului față de jucătorii in dificultăți de deplasare. Ex: pentru cei care rămân fără mașina in locuri pusti, pentru cai care nu se pricep la condus si trebuie sa ajungă rapid in anumite locuri..

Ce calitati ai: Altruist, înțelegător, cooperativ,sociabil.

Ce defecte ai: Nu am răbdare, nu mi place sa aștept după animate lucruri 

Ce iti place la un om ca sa il consideri prieten : Să îmi fie alături mereu și  sa-mi dea critici constructive. 

Ce nu iti place la un om si te face sa il urastii: Falsitatea si trădarea încrederii. 

Ce inseamna RolePlay: Prin RolePlay tu trebuie sa încerci sa faci jocul sa se asemene cât mai mult cu viata reala. Adică sa faci in joc ce in mod normal ai face si in viata reala. 

Cate RolePlay trebuie sa organizezi pe saptamana ca lider : Minim unul pe săptămână. 

Ai citit regulamentul serverului ? : Da. 

Ai citit regulamentul liderilor ? : Da. 

Cu ce comanda te uiti la CV-urile depuse la factiune : /viewcv. 

Cate zile are nevoie un jucator sa poata iesii din factiune fara FW : 14 zile. 

Ce RolePlayuri poti organiza la factiunea la care doresti lider : Imitarea anumitor tipuri de șoferi de uber/taxi pe care i am întâlnit pe parcursul deplasărilor mele.(muzica, abordarea anumitor subiecte) Ocolirea jucătorilor pe harta, pentru ca asa se face frecvent in real life. Bine înțeles, asta cu cine nu are ceva urgent. Ex: mai multe ture la sensul giratoriu, sa o iei pe drumul mai lung.  Stații de uber.  Ma voi mai gândi si la alte rolplay uri pe parcurs. 

Prezentarea caracterului tau din joc intr-un stil RolePlay (minim 10 randuri, de ex : Deus este un cetatean responsabil venit in GS State din Vice City si care a devenit Primarul Orasului, etc. etc. etc.) 

CapoBlanco este o persoana de afaceri care nu își petrece timpul cu civili, ci doar cu peroane care fac parte din facțiuni sau peroane cu un grad înalt.  Fiind o peroane de afaceri adora limuzinele,deținând un Rolls Roys.  Pasionat de relaxare, deci pescuitul e unul din hobiurile lui. Este o persoană înțeleaptă care își cheltuie banii cu cap si care mai împrumută din când în când cu camătă. 

Ce calitati crezi ca presupune factiunea unde doresti lider ?: Să te pricepi  la condus, la organizarea membrilor din facțiune, socializare si cel mai important, multă implicare. 

Cat zile dureaza un mandat de lider ?Mandatul durează 35 de zile. 

La cate zile se da rank up de la rank 1 la 2 ?: Rank up ul se da la 14 zile. 

Cum se alege co-liderul ? (Raspunsul trebuie sa includa tot ce tine de criterile de alegere a co liderului):Pentru alegerea co-liderului, acesta trebie sa aibă minim 7 zile in factiune ,raport complet si fh curat. 

Exemplu de 2 reforme pe care le-ai face in factiune pai  avand in vedere ca este o factiune nedeschisa pana acum.  As alege jucătorii cu atenție.Jucatori care sa își ia jobul in serios si sa răspundă rapid la comenzi. Pentru ca știu cum e sa aștepți dupa "/service" și aș încerca sa ofer servicii cât mai calitative. 

Cum ar arata regulamentul factiunii tale, ce ar cuprinde acesta ?

O sa fac un regulament bine structurat, scurt și la obiect, pentru a fi ușor de reținut. 

Deocamdata factiunea este inca in stadiul de pregatiri.
Interior HQ, comenzi, sistem de transport si masini.
Am decis sa deschidem aplicatile pentru factiune mai devreme decat data la care o sa fie gata pentru a putea aplica cat mai multi, ca sa oferim unui numar mai mare de jcuatori sansa de a fi lider.
Aplicatia ta ramane valabila pentru concursul de lider si am inceput examinarea contului tau. Vei primii un raspuns in curand!