Jump to content
Sign in to follow this  
Bikupp

Aplicatie pentru lider la factiunea Uber - Bikupp

Recommended Posts

Nickname server : D0n_Bikupp

Nume real : Laurentiu.

Unde locuiesti : Targoviste.

Varsta : Am 22 de ani, inca putin si fac 23.

Hobby-uri : In general imi plac jocurile pe calculator. Imi place sa ies uneori cu prietenii la petreceri. Imi place fotbalul si pescuitul este favoritul meu.

La ce factiune doresti lider : La factiunea Uber.

De ce doresti lider : Doresc lider pentru ca a venit momentul sa urc in grad pe acest server si sa fac un pas inainte. Doresc lider la aceasta factiune deoarece vreau sa duc aceasta factiune cat mai sus prin activitate si seriozitate. Nu numai despre mine este vorba aici, ci si despre membrii pe care ii voi recruta.

Care consideri tu ca e scopul acestei factiuni ?: Scopul acestei factiuni este de a transporta playerii de la o locatie la alta in conditii cat mai decente si preferate de clientii nostrii.

Ce calitati ai: Nu pot spune ca sunt un om cu calitati si mai stiu eu ce...Sunt un om cu simtul umorului, ce ma fixez pe o chestie si nu ma las pana nu reusesc. Lucrul in echipa, care conteza foarte mult pentru mine. Sunt acea persoana care prefera sa spuna lucrurilor pe nume si o persoana care ajuta la nevoie.

Ce defecte ai: Nu suport sa fiu mintit, jignit de persoane care nici nu ma cunosc. Urasc persoanele care se dau ce nu sunt. 

Ce iti place la un om ca sa il consideri prieten : Aici ar fi multe de spus, si este greu sa reuseasca, mie deobicei imi intra multe persoane la suflet prin simplul fapt ca sunt foarte deschis. Imi place cand acea persoana este sincera cu mine. Imi place cand il vad ca zambeste in preajma mea (asta inseamna ca imi fac datoria de bun  prieten). Imi place ca acel prieten sa fie cel de care este mereu acolo pentru a te sprijini si a te sustine in tot ceea ce faci.

Ce nu iti place la un om si te face sa il urastii : Sa nu minta, sa nu ma rada pe la spate si sa nu isi bata joc de mine.

Ce inseamna RolePlay : Roleplay inseamna o imitare a vietii reale. Adica mai exact sa ne comportam in game la fel ca si cum ne comportam in viata reala, desigur cu mici exceptii.

Cate RolePlay trebuie sa organizezi pe saptamana ca lider : Minim 1 roleplay pe saptamana.

Ai citit regulamentul serverului ? : Desigur.

Ai citit regulamentul liderilor ? : Da.

Cu ce comanda te uiti la CV-urile depuse la factiune : Comanda este: /viewcv

Cate zile are nevoie un jucator sa poata iesii din factiune fara FW :  Aici este o greseala, cred ca ati vrut sa puneti FP. Oricum minim 7 zile pentru a iesi fara FP.

Ce RolePlayuri poti organiza la factiunea la care doresti lider : Ca intr-o zi anume, toti membrii factiunii ce primesc comenzi sa vorbeasca frumos de EX: Buna ziua stimate domn. Eu sunt Bikupp. Unde doriti sa ajungeti?.. sau momentul cand pleaca sa puna /me a activat gps-ul uberului pentru locatie, cursa va costa x pe km. /me UBER va ureaza o zi minunata in continuare. sau un membru sa contuca regulamentar, si prin asta ma refer la semafoare la viteza la acordare de prioritate cand face stanga/dreapta sa puna /me a dat semnal la stanga/dreapta.

Prezentarea caracterului tau din joc intr-un stil RolePlay (minim 10 randuri, de ex : Deus este un cetatean responsabil venit in GS State din Vice City si care a devenit Primarul Orasului, etc. etc. etc.)  :  Pe data de 27/08/2020 la ora 22:36, la aeroportul din GreenStone, avea sa aterizeze un avion care la bordul lui il avea pe Bikupp. Acesta iesind in aeroport si vazand totul schimbat si ca nu este ceea ce el intalnise pana in acel moment, a decis sa ramana si sa isi faca o noua viata. Acesta a luat un taxi pentru a il lasa la hotelul din GS. Urmatoarea zi, vazand ca nu are destui bani pentru a plati hotelul macar pentru 5 nopti a decis sa mearga sa se angajeze. El mergand pe strada in cautarea unui loc de munca a auzit intamplator la cateva persoane ca intr-un sat din apropiere o firma mare de tiruri angajeaza soferi. Acesta nu a mai stat mult pe ganduri si a mers acolo. Dupa un timp ce si-a strans cativa bani a decis sa isi cumpere un apartament si o masina pentru a nu mai cheltui banii pe taxiuri si masini inchiriate. La un semafor, el vede pe un stalp un afis cum ca o firma de remorcari auto angajeaza persoane dornice de munca. Acesta a stat si s-a gandit ca la tirist nu au cum sa ii dea de munca mereu si este si riscand si a preferat sa depuna un CV la aceasta companie. Cand a fost acceptat si chemat la interviu, Bikupp era speriat si tot odata plin de speranta ca viata lui in acest oras sa fie mult mai buna si mai usoara. Dupa interviu, acesta a fost contactat de domnul Paun pentru a incepe munca, o surpriza mare pentru Bikupp pentru ca nu se astepta la asa ceva in asa timp scurt. Ajungand la firma respectiva acesta a avut contact cu seful firmei si l-a sfatuit ca visele lui sa nu ramana doar vise si sa incerce sa le indeplineasca. Ajungand acasa dupa o zi plina acesta s-a asezat in fata televizorului la Stirile Digi (in momentul acela erau stirile despre alegerile prezidentiale), si a stat si a gandit cu o bere in fata la ceea ce i-a spus mai devreme seful lui. A doua zi s-a trezit ca un alt om plin de spertanta si cu visele dupa el pentru a le face realitate. Paun, seful lui, dupa 2 saptamani de munca, a observat potentialul lui Bikupp si a decis sa il creasca in firma, dandu-i postul de sub sef, ceea ce pe Bikupp l-a bucurat foarte mult si atunci si-a dat seama ca este momentul sa munceasca mai mult pentru visele lui pentru ca se vor indeplini. Dupa ceva timp, cu ajutorul prietenului sau Paun si al lui Alex (prieteni din firma Remorcari Auto), a reusit sa stranga banii necesari pentru a se muta in cel mai frumos oras din zona, mai exact Vice City. La momentul asta Bikupp a crescut si are o avere impresionanta, o colectie de masini mari si doi prieteni pe viata. Asta a reusit Bikupp prin multa munca si cu ajutorul prietenilor pe care si i-a facut in Remorcari Auto, sa devina la un nivel inalt in orasul GreenStone. Dar asta nu se opreste aici, visele lui inca continua si el incearca sa le indeplineasca.

Ce calitati crezi ca presupune factiunea unde doresti lider ?: Calitatile pentru factiunile uber ar trebui sa fie: Intelegerea, munca in echipa, sustinerea reciproca si sa fim uniti idiferent de cauza.

Cat zile dureaza un mandat de lider ?: Minim 35 de zille.

La cate zile se da rank up de la rank 1 la 2 ?: Dupa minim 14 zile de la intrare in factiune.

Cum se alege co-liderul ? (Raspunsul trebuie sa includa tot ce tine de criterile de alegere a co liderului) : Co-liderul trebuie sa aive minim 7 zile in factiune, sa  fie un membru activ si sa ajute la intretinerea factiunii in momentul cand liderul nu este activ.

Exemplu de 2 reforme pe care le-ai face in factiune : Pai momentan voi vrea sa fac din factiunea asta sa fie cea mai activa, sa se evita injuraturile.

Cum ar arata regulamentul factiunii tale, ce ar cuprinde acesta ? In regulamentul factiunii voi dori sa pun amenzi, lista cum se va acorda FW, greselile pe care sa nu le faci fata de factiune si fata de alti playeri.

Deocamdata factiunea este inca in stadiul de pregatiri.
Interior HQ, comenzi, sistem de transport si masini.
Am decis sa deschidem aplicatile pentru factiune mai devreme decat data la care o sa fie gata pentru a putea aplica cat mai multi, ca sa oferim unui numar mai mare de jcuatori sansa de a fi lider.
Aplicatia ta ramane valabila pentru concursul de lider si am inceput examinarea contului tau. Vei primii un raspuns in curand!