Jump to content
Deus

Curs Updateuri

Recommended Posts

Nume pe server - ximinal

Propunerea mea - 

1. Sugestie : 
Comanda : /neon , ce face această comandă ? Îți arată cate neon-uri ai pe mașină și le poți schimba intre ele

2. Sugestie: 
Cand cineva suna la uber/taxi ( /service uber/taxi ) acea persoana sa vada  uberul/taxi  pe mapa, si sa ii apara cati metrii mai are pana la el.
 sau , sa poti vorbii cu acea persoana dupa ce ii accepti comanda, printr-o comanda speciala pentru uber si taxi

Cateva poze/schite -

Alte detalii -

1 hour ago, ximinal said:

Nume pe server - ximinal

Propunerea mea - 

1. Sugestie : 
Comanda : /neon , ce face această comandă ? Îți arată cate neon-uri ai pe mașină și le poți schimba intre ele

2. Sugestie: 
Cand cineva suna la uber/taxi ( /service uber/taxi ) acea persoana sa vada  uberul/taxi  pe mapa, si sa ii apara cati metrii mai are pana la el.
 sau , sa poti vorbii cu acea persoana dupa ce ii accepti comanda, printr-o comanda speciala pentru uber si taxi

Cateva poze/schite -

Alte detalii -

Doar a 2-a sugestie acceptata. Prima mi se pare cam nepotrivita, adica sa ai 2 neoane diferite pe masina mi se pare cam tiganie. 

Nume pe server - ximinal 

Propunerea mea -  Marirea PNS-urilor/ atelierul de stage/neon ( Lungime,Latime,Inaltime)  pentru a putea intra si cu vehiculele mai mari, de ex : Monster/tir 

Cateva poze/schite -

Alte detalii - 

Nume pe server:DragosOG 

Propunere:Sa se adauge sistem de logare in 2 pasi. 

Schite:Cand cineva incearca sa intre pe contul tau sa iți dea o notificare pe mailul personal pe care il inregistreaza acolo si sa dea accept sau respins. 

Alte detalii:Ar creste securitatea conturilor. 

1 minute ago, DragosGeorge said:

Nume pe server:DragosOG 

Propunere:Sa se adauge sistem de logare in 2 pasi. 

Schite:Cand cineva incearca sa intre pe contul tau sa iți dea o notificare pe mailul personal pe care il inregistreaza acolo si sa dea accept sau respins. 

Alte detalii:Ar creste securitatea conturilor. 

Nume pe server - DragosOG 

Propunerea mea - Cand cineva scrie ceva pe chat, sa dea comabda /chat automat. Ar fi mai roleplay. 

Cateva poze/schite -Pai nu as avea schite dar le puteti gasi pe ytb sisteme de genul. 

Alte detalii - Ar fi foarteee rp. 

Nume pe server -_andrei_

Propunerea mea -Dupa fiecare cursa la truck sa ti se repare tiru ca e foarte enervant ca de fiecare data cand ti se strica tiru si nu e mecanic on.!

Cateva poze/schite -Nu am

Alte detalii - Sper sa fie acceptata

Nume pe server -DragosOG

Propunerea mea - Sistem de alianta pe joc+un chat special de exemplu /aliancechat sa poti baga clanuri in alianta etc.

Cateva poze/schite - Nu am

Alte detalii - Ar fi mai ordonat sa te coordonezi cu alianta!

Nume pe server - El3ktrozZ

Propunerea mea - Propun ca sponsorii sa fie cei care doneaza pentru intretinerea serverului, fara a primi ceva in schimb, nu pentru a primi beneficii, cum e in momentul de fata, iar acesti sponsori sa fie trecuti intr-o pagina pe panel.  Actualii 'sponsori' nu se numesc chiar sponsori, din moment ce ai donat pentru a primi ceva, ala se numste schimb, nu sponsorizare.

Numpe pe sv:RechinulNR1

Idee:Semnalizare,Avari la masini

Poze:n am

Detalii:Propun ca semnalizarea stanga sa fie pe q iar cea dreapta pe e, avari pe tasta 3 tastele nu conteaza doar am da ex

On 5/3/2021 at 8:18 PM, El3ktrozZ said:

Nume pe server - El3ktrozZ

Propunerea mea - Propun ca sponsorii sa fie cei care doneaza pentru intretinerea serverului, fara a primi ceva in schimb, nu pentru a primi beneficii, cum e in momentul de fata, iar acesti sponsori sa fie trecuti intr-o pagina pe panel.  Actualii 'sponsori' nu se numesc chiar sponsori, din moment ce ai donat pentru a primi ceva, ala se numste schimb, nu sponsorizare.

SPÓNSOR, sponsori, s. m. Persoană fizică sau juridică având calitatea de a sponsoriza pe cineva sau ceva. – Din engl. sponsor.

Conform DEX nu vad sa fie o eroare de inteles in modul cum am aplicat noi. + ca nu cred ca va sponsoriza cineva serverul farar sa primeasca, chiar nimic, in schimb. Insa propunerea imi roteste niste rotite legat de unele aspecte.

11 hours ago, Deku said:

Numpe pe sv:RechinulNR1

Idee:Semnalizare,Avari la masini

Poze:n am

Detalii:Propun ca semnalizarea stanga sa fie pe q iar cea dreapta pe e, avari pe tasta 3 tastele nu conteaza doar am da ex

Vor fi, ideea e ca sunt 350 de masini la care trebuie manual. 

350 de masini x 4 pozitii (2 stanga, 2 dreapta) = 1400 de modificari.

On 4/27/2021 at 12:15 PM, DragosGeorge said:

Nume pe server -DragosOG

Propunerea mea - Sistem de alianta pe joc+un chat special de exemplu /aliancechat sa poti baga clanuri in alianta etc.

Cateva poze/schite - Nu am

Alte detalii - Ar fi mai ordonat sa te coordonezi cu alianta!

Mi-a fost propusa de cineva in staff, voi lua in considerare ca si incadrata in updateuri clan.

On 4/23/2021 at 2:45 AM, Cristi233 said:

Nume pe server -_andrei_

Propunerea mea -Dupa fiecare cursa la truck sa ti se repare tiru ca e foarte enervant ca de fiecare data cand ti se strica tiru si nu e mecanic on.!

Cateva poze/schite -Nu am

Alte detalii - Sper sa fie acceptata

Acceptata.