Jump to content
  • SA:MP
    SA:MP
    Only Launcher

Owner

GreenStone Community

Aplicatie Helper - Moody - 200H.

Felics
 Share

Recommended Posts

Numele tau real : Felix-Georgian

Numele tau de pe server : Moody

Varsta : 25.

Unde locuiesti ?: Constanta

Ce iti place sa faci in timpul liber?: Sa gatesc, sa ies in oras, chestii d-astea normale.

Urmezi studii (facultate, liceu, etc), la care trebuie sa acorzi timp ? Daca da, ce studii ? : Nu urmez nici un studiu.

Ce parere ai despre functia de Helper ?: Este o functie importanta, deoarece un player incepator isi face o idee despre server in functie de cum este ajutat, este important ca helperul sa fie respectuos, cat mai coerent in vorbire si indreptat catre playeri.

De ce consideri ca a-i fi un helper bun ?: Am mai detinut aceasta functie, chiar si aici pe server, dupa parerea mea cred ca mi-am facut treaba atat de bine cat am putut 🙂

Cum ar arata un helper bun in viziunea ta ?: Calm, amabil cu jucatorii, sociabil si sa explice raspunsul cat mai detaliat si mai usor posibil pentru a fi inteles de catre playeri.

Ce poti face diferit fata de alte persoane ? : Nu pot sa zic ca pot face ceva diferit, cand am o responsabilitate incerc sa ma descurc cat de bine pot.

Unde vrei sa ajungi si de ce, dupa obtinerea functiei de helper ?: Nu urmaresc sa ajung nicaieri, cand m-am lasat eram "aproape" de promovarea catre admin, m-am lasat din lipsa de timp si treceam printr-o perioada grea, nu mai aveam chef de nimic inclusiv sa ma joc pe pc.

Cum raspunzi la o intrebare acordata pe (/n) ?: prin /nr sau /nre.

Cum poti sterge o intrebare de pe (/n)?: Foiosind /ndelete.

In ce cazuri stergi o intrebare ?: Daca intrebarea este la misto sau se foloseste un limbaj vulgar.

Cum trimiti o intrebare adminilor ?: folosind /nreport

Cum formulezi raspuns la intrebarea " Cu ce te ajuta contul VIP?" : Contul ' VIP '' iti ofera urmatoarele: [/vipwheels] [/nos] [/vc - Chat pentru utilizatorii ce detin un cont '' VIP ''] [/sett]  [/setw] si textul '' VIP'' deasupra capului.

Cum formulezi raspuns la intrebarea "Cum intru intr-o factiune?" :  Pentru a intra intr-o factiune ai nevoie un nivel anume si cerintele impuse de factiune, iti recomand rpg.g-stone.ro pentru a vedea nivelul necesar factiunilor.

Cum formulezi raspuns la intrebarea "Care este cea mai populara frecventa?" Cea mai populara frecventa este "99"

Cum formulezi raspuns la intrebarea "Cum fac rost de licente?" : Poti face asta de la primarie, [/gps] pentru locatie, folosind comanda /buylicenses

Cum raspunzi daca primesti aceasta 'intrebare' - "sunt blocat" ?: Trimit intrebarea folosind /nreport.

Cum formulezi raspuns la intrebarea "Care este cel mai profitabil job?" ?: Aproximativ toate joburile sunt profitabile, cu exceptia celui de "Detectiv", personal iti recomand "Tirist"

Care este cea mai ieftina masina de pe server si cea mai scumpa masina (numele  si pretul exact!) ?: Cea mai ieftina masina este "Tico, in valoare de 250.000$, iar cea mai scumpa este "Bugatti Chiron" in valoare de 350.000.000$.

Daca un jucator intreaba "Ce masina imi recomandati?", ce raspuns vei acorda ?: Pentru inceput iti recomand o masina in functie de buget, poti vedea chiar tu masinile disponibile vizitand DealerShip. /gps pentru locatie.

Ce raspuns vei acorda intrebarii "Cum tunez masina?" : Momentan poti adauga stage [ modificarea vitezei ] sau poti adauga Neon daca masina este "VIP PLUS", de asemenea poti schimba culoarea folosind /carcolor 1 si o culoare din lista /colors.

Ce raspuns vei acorda intrebarii "Cum pun nos si jante?" : Poti face asta doar daca ai contul "VIP", sau de la alti playeri care detin VIP [ iti recomand sa ai grjia cand faci trade cu masina, sa ai niste dovezi inainte de a face trade / un membru staff de fata.

Ce faci cand primesti intrebarea ''Am primit teapa, ce sa fac ?'' : Daca ai o dovada poti deschide o reclamatie pe rpg.g-stone.ro

Cat au helperii care fac parte dintr-o factiune, raportul injumatatit ? : este injumatit, de exemplu daca ai 40 faci doar 20.

Cand ai de facut raportul la factiunea din care faci parte, dar si raportul la helper, care are prioritate ? : Le poti face pe ambele usor, dar prioritatea are Helperul, dupa parerea mea.

Ce faci daca ai raspuns gresit la o intrebare pe [/n] ? : Ma corectez folosind [/re].

Ce rol au sanctiunile la helperi ? : Ca orice sanctiune, semnifica ca ai facut ceva gresit si nu trebuie sa mai repeti ceea ce s-a intamplat.

Cat poate sa dureze un AV de Helper ? : Este permanent.

Ce ma asigur ca fac daca sunt HDUTY si vreau sa ma duc pana la magazin/ la baie ? : Trebuie sa te asiguri ca esti off duty atunci cand nu esti la PC.

Ce se intampla daca fac 2 saptamanii de raport incomplet ? : Iti pierzi functia.

Daca aflu informatii despre un amic de al meu pe #guvern legat de posibile afaceri ilegale banuite de staff pe care le face acesta, ii voi acorda un advertisment sau voi ruga pe altcineva sa o faca ? : Nu intra in atributiile unui helper, de asemenea informatiile de pe guvern nu se divulga.

Daca primesc post pe panel pentru ca am gresit o intrebare, dar m-am corectat, ce trebuie sa fac ? : Trebuie sa am dovada corectarii.

Poti sustine inca un test, interviu voice, pe discord?: Daca mai este nevoie, cu mare drag.

Ai ceva de adaugat?: Nu ma supar daca nu primesc, revin eu dupa ce trec zilele, va pup.

Salut, ai o aplicatie buna, insa personal am constatat ca ai mintit putin in aplicatie deoarece in aplicatia ta de anul trecut din 2020 luna octombrie ai spus ca ai 22 de ani image.png.8a155b4418058b681508fbf4418f5902.png

Iar in aplicatia curenta, facuta pe data de 23 februarie 2021 ai scris ca ai 25 de ani

image.png.7405bf4ea8def8242b4d75c9d2801565.png

Personal, iti zic ca ai o aplicatie chiar frumoasa, insa faptul ca ai mintit imi da de gandit mie personal, iar pentru acest lucru din partea mea ai un CONTRA.

Ai o aplicatie foarte buna, te cunosc bine, noi 2 fiind si inainte colegi in Staff, din partea mea ai un PRO chiar daca daca ceilalti membrii ai echipei administrative ti-au oferit Contra din pricina faptului ca ai mintit in legatura cu varsta, eu personal imi doresc sa revii in cadrul Staff-ului GreenStone.

2 hours ago, Sho7GuN said:

Salut, ai o aplicatie buna, insa personal am constatat ca ai mintit putin in aplicatie deoarece in aplicatia ta de anul trecut din 2020 luna octombrie ai spus ca ai 22 de ani image.png.8a155b4418058b681508fbf4418f5902.png

Iar in aplicatia curenta, facuta pe data de 23 februarie 2021 ai scris ca ai 25 de ani

Personal, iti zic ca ai o aplicatie chiar frumoasa, insa faptul ca ai mintit imi da de gandit mie personal, iar pentru acest lucru din partea mea ai un CONTRA.

La aplicatia aia dădusem copy Paste de pe un text și nu am mai editat cred. Am 25 :)) dacă tu crezi ca asta e un motiv, e decizia ta. Mulțumesc. 

Ai o aplicatie bună din punctul meu de vedere și mai tin sa precizez ca ești un om corect și responsabil. Ai fost liderul meu la început când eram în Digi si mi-ai demonstrat nivelul tău ridicat de cultura. De asemenea ai fost și membrul meu când eram lider si ai fost destul de serios. Personal ai fost un mentor pentru mine și m-ai ajutat chiar de când aveam level 3 . Prin toate enumerate mai sus, trec peste greșeala cu vârsta iar din partea mea ai un mare PRO

Stiu ca ai mai fost in staff, cunosti bine serverul, aplicatia este buna, dar nu imi place acea greseala cu varsta, nu stiu daca e minciuna sau o simpla eroare, insa in staff avem nevoie de oameni cat mai corecti si cinstiti. De asemenea, am auzit ca uneori tinzi sa devii arogant cu ceilalti membrii din cauza varstei pe care o ai, acest lucru nu este ok, pe langa probleme pe care le au playerii  si pe care trebuie sa le rezolvam, trebuie sa lucram ca o echipa inainte de toate, indiferent de varsta sau de alte criterii. De la mine ai un NEUTRU, intre PRO si CONTRA.

10 hours ago, Sho7GuN said:

Ceea ce spune el aici imi pune si mie mari semne de intrebare, avand in vedere ca si in cererea de support helper ai pus tot ca 22 :

image.png

link : 

8 hours ago, Felics said:

La aplicatia aia dădusem copy Paste de pe un text și nu am mai editat cred. Am 25 :)) dacă tu crezi ca asta e un motiv, e decizia ta. Mulțumesc. 

De pe ce ai dat copy paste ? De pe ce text ? Ai dat in cazul ambelor aplicatii ? Si in cazul celei de pe 5 octombrie (helper), si in cazul celei de pe 17 octombrie (support team) ?

Poate ca pentru unii pare un lucru banal treaba cu varsta, ceea ce nu spun ca nu e adevarat, intradevar e ceva banal. Dar problemele mari vin din probleme mici. Azi spui ca ai 22, maine ca ai 25 - asta e un inceput, iar peste o luna, ajungi sa imi spui ca l-ai ajutat pe playerul X cu raspunsul Z, iar apoi ca de fapt era raspunsul Y.  Ma rog, lasam asta. Nu inteleg de ce Sho7GuN pentru observatia sa este luat peste picior. A facut o analiza perfecta in cazulor multor aplicatii de helperi si uite ca si aici ma bucur sa vad ca exista un membru staff ce verifica si detaliile avute de un jucator in alte aplicatii trecute. Pe mine unul nu m-ai lamurit deloc cu treaba asta, ori ai 22, ori ai 25, si cum naiba ai putut in cazul ambelor variante sa spui ca ai 22, iar acum 25. Ce nu se leaga aici ? Vrei sa pari mai mare ? Mai matur ? De ce ai gresit atunci in cazul ambelor ? 

On 2/25/2021 at 1:32 AM, Deus said:

Ceea ce spune el aici imi pune si mie mari semne de intrebare, avand in vedere ca si in cererea de support helper ai pus tot ca 22 :

image.png

link : 

De pe ce ai dat copy paste ? De pe ce text ? Ai dat in cazul ambelor aplicatii ? Si in cazul celei de pe 5 octombrie (helper), si in cazul celei de pe 17 octombrie (support team) ?

Poate ca pentru unii pare un lucru banal treaba cu varsta, ceea ce nu spun ca nu e adevarat, intradevar e ceva banal. Dar problemele mari vin din probleme mici. Azi spui ca ai 22, maine ca ai 25 - asta e un inceput, iar peste o luna, ajungi sa imi spui ca l-ai ajutat pe playerul X cu raspunsul Z, iar apoi ca de fapt era raspunsul Y.  Ma rog, lasam asta. Nu inteleg de ce Sho7GuN pentru observatia sa este luat peste picior. A facut o analiza perfecta in cazulor multor aplicatii de helperi si uite ca si aici ma bucur sa vad ca exista un membru staff ce verifica si detaliile avute de un jucator in alte aplicatii trecute. Pe mine unul nu m-ai lamurit deloc cu treaba asta, ori ai 22, ori ai 25, si cum naiba ai putut in cazul ambelor variante sa spui ca ai 22, iar acum 25. Ce nu se leaga aici ? Vrei sa pari mai mare ? Mai matur ? De ce ai gresit atunci in cazul ambelor ? 

Aveam modelul de pe telefon cand am facut cererea, iar atunci cand am scris la varsta nu stiu de ce s-a bagat 22, posibil sa fi corectat telefonul, iar in a 2-a aplicatie am pus tot "22" sa nu se interpreteze ca mint, fiind distanta mica intre cereri, vazusem ca e 22 abea dupa ce facusem cererea si nu am mai editat ca na, tot minciuna s-ar fi interpretat.

Trecand mult timp, am zis sa pun 25, varsta reala, nu am crezut ca o sa stea cineva sa caute varsta in cererile vechi.

Nu l-am luat pe shotgun peste picior, i-am multumit pentru ca mi-a apreciat cererea si am inteles votul lui contra, probabil si eu as fi dat la fel in locul lui.

Legat de faptul ca as putea sa mint sa "par mai mare", maturitatea nu ti-o ofera varsta, ci felul in care esti crescut si modul in care gandesti, daca tu deus consideri ca nu merit, nu imi acorda, nu sunt genul sa ma supar sau ceva, probabil ca nici nu merit tinand cont de faptul ca m-am lasat si acum recent m-am apucat si am facut iar cerere de helper, dar am zis sa incerc, deoarece stii bine ca am ajutat cat am putut atat pe discord si pe server, cand am activat. indiferent de decizia ta, daca ma crezi sau nu, nu as fi avut motiv sa mint pentru 3 ani. daca aveam 14 ani si voiam sa creada lumea ca am 20 da, era penibil.

Acceptat, insa intai voi face niste verificari aferente faptului ca ai mai fost in staff in trecut, proceduri specifice revenirilor.

Iti voi lasa pe discord PM legat de termenul in care poti da testul de helper.

Te ro sa imi lasi un PM.

• Deus locked this topic

Imi pare rau, dar am avut o sedinta in staff in care am supus la vot democratic secret (adica fara a stii numele votantului), celor din staff urmatoarea problema :

unknown.png?width=1168&height=670

Dupa cum bine stii si tu, fiind un fost membru staff, inainte nu era primit nimeni in staff daca exista o singura persoana care avea un conflict/problema cu o persoana aplicanta.

Am lasat la vot staffului sa decida daca mai mergem dupa acel principiu, sau ne bazam pe ideea conform careia, indiferent daca 1-2 sunt impotriva, majoritatea decide. Votul a fost 77,73% pentru continuare procedurii conforme pana acum, iar in legatura cu cei care au problema cu tine :

image.png

Daca ar fi iesit varianta 2, ai fi fost acceptat, insa a iesit varianta 1, si se indeplineste conditia conform careia e necesar ca doar un membru sa aiba/fie intr-un conflict(sau chiar potential), disputa, cu tine.

Respins! (P.S. : cam inactivitate in ultimul timp pe contul tau)

Nota : au votat 11 membrii staff prezenti, 1 a fost lipsa.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...