Jump to content
  • SA:MP
    SA:MP
    Only Launcher

Owner

GreenStone Community

Aplicatie Helper

Darius Pop
 Share

Recommended Posts

Numele real: Darius Pop

Numele de pe server: samuraybo

Varsta: 15 ani.

Unde locuiesti: Eu locuiesc in orasul Simleu Silvaniei.

Ce iti place sa faci in timpu liber ?: Mie deobicei, imi place ma joc pe calculator si sa ies cu prietenii in oras.

Urmezi studii (facultate, liceu, etc.), la care trebuie sa acorzi timp? Dacă da ce studii? Eu sunt la liceu clasa a - 9 profil mecanica, eu iau in considerare ca acord timp.

Ce papere ai despre functia de helper ?: Parerea mea, este o functia foarte buna si care ajuta playeri incepatori si asta imi pare inpresionata.

De ce consideri ca ai fi un helper bun ?: Eu consider ca as fi un helper bun, deoarece imi place sa ajut toti playeri care nu stiu aproape nimic si iau in considerare ca as fi un helper cat mai bun.

Cum arata un helper bun in diviziunea ta ?: Un helper bun ar trebui sa respecte regulamentul, sa nu incalce orice restrictie si sa fie cat mai bun si daca greseste se corecteaza.

Ce poti face diferit de alte persoane ?: Eu nu pot face diferenta de altele playeri, pot face acelasi lucru, mai ales sa respecte regulamentul serverului.

Unde vrei sa ajungi si de ce, dupa obtinerea de helper ?: Eu doresc sa ajung mai departe sa fiu cat mai bun si priceput, deoaarece imi place cu ce se ocupa.

Cum raspunsi la o intrebare acordata pe / n ?: Poate sa raspunda la o intrebare prin comanda (/ nr text).

In ce cazuri stergi o intrebare ?: Prin cele vulgare sau scrise incorect.

Cum trimiti o intrebare adminilor ?: prin comanda (/ nreport)

Cum formulez la o intrebare "Cu ce te ajuta contul VIP" ?: Poti vedea chiar tu prin comanda / help.

Cum forumlezi raspuns la o intrebare Cum intru intr-o factiune ?: Ca sa intri intr-o factiune, trebuie sa depui un cv la primarie.

Cum formulez raspuns la o intrebare Care este cea mai populara frecventa ?: cea mai populara frecventa este, / setfreq 99

Cum formulez raspunsuri la intrebare Cum fac rost de licenta ?: Poti face rost de licenta de la primarie.

Cum raspunsi daca primesti aceasta intrebare - sunt blocat ?: (/ nreport)

Cum formulează raspuns la această intrebare Care este cel mai porfitabil job ?: Toate joburile sunt profitabile.

Care este cea mai ieftina masina de pe server si cea mai scumpa (numele si pretul exact) ?: cea mai ieftina masina este tico care costa 250,000 $, si cea mai scumpa este bugatti chiron care costa 350,000,000 $.

Daca un jucator intreaba Ce masina imi recomandati? Ce raspuns vei acorda ?: Poti mere chiar tu la Dealership prin comanda / gps sau poti chema un taxi prin comanda (service taxi).

Ce raspuns vei acorda intrebarii Cum tunez masina ?: Poti tuna vehicule cu stage si neone la Garajul GreenStone [/ gps- Locatii inportante- Stage system & Neoane]

Ce faci cand primesti intrebarea Am primit teapa ce fac ?: Daca ai dovezi poti face o reclamatie pe [/panel.g-stone.ro]

Cat au helperi care fac parte dintr-o factiune raportu injumatatit ?: Au rqportu injumatatit cu 50%.

Ce faci dacă raspunsi gresit la o intrebare pe [/ n] ?: O sa ii raspund prin comanda [/ re].

Cand ai de facut raportul la factiune din care faci parte, dar si raport la la helper, care are prioritate ?: raportul la factiune nu este mai inportanta decat la helper.

Ce rol au sanctiuni la helper ?: Av-ul la helper dureaza 20 zile, si prin acordarea de amenzi AV / HW. Si se sanctioneaza cu raspunsul gresit la intrebare cu Warn.

Cat poate sa dureze un Av la helper ?: Dureaza pentru 20 zile.

Ce ma asigur ca fac daca sunt HDUTY si vreau sa ma duc pana la magazin / baie ?: Ma asigur ca pot sa stau doar daca ii o urgenta.

Ce se intampla daca fac 2 saptamani de raport incomplet ?: Va fi sanctionat cu Fw sau remove direct.

Daca aflu informatii despre un amic de al meu pe #guvern legat de posibile afaceri ilegale banuite de staff pe care le face acesta, ii voi acorda un advertment sau voi ruga pe altcineva sa o faca ?: se sanctioneaza cu Level Down / HW permanent + scoaterea acestui de pe guvern.

Daca primesc post pe panel pentru ca am gresit o intrebare, dar mam corect ce trebuie sa fac ?: Ii arata docada ca mam corectat.

Poti sustine inca un test, interviu voice, pe discord ?: Da, pot face acest lucru.

Ai ceva de adăugat ?: Pwp GreenStone.

Salut, aplicatia ta la functia de helper are niste greseli importante pe care le voi enumera mai jos:

3 hours ago, Darius Pop said:

Cum formulez la o intrebare "Cu ce te ajuta contul VIP" ?: Poti vedea chiar tu prin comanda / help.

Nu sunt asa multe beneficii, ar fi de preferat sa le enumeri tu deoarece incap intr-un singur raspuns.

Cum forumlezi raspuns la o intrebare Cum intru intr-o factiune ?: Ca sa intri intr-o factiune, trebuie sa depui un cv la primarie.

Cum formulez raspuns la o intrebare Care este cea mai populara frecventa ?: cea mai populara frecventa este, / setfreq 99

Raspunsuri putin cam seci, precum cel cu frecventa populara + fara semn de punctuatie la final.

Cum formulez raspunsuri la intrebare Cum fac rost de licenta ?: Poti face rost de licenta de la primarie.

Raspuns aproape corect, mai puteai mentiona si comanda.

Care este cea mai ieftina masina de pe server si cea mai scumpa (numele si pretul exact) ?: cea mai ieftina masina este tico care costa 250,000 $, si cea mai scumpa este bugatti chiron care costa 350,000,000 $.

Numele masinilor se scriu de preferat cu litera mare si intre ghilimele.

Daca un jucator intreaba Ce masina imi recomandati? Ce raspuns vei acorda ?: Poti mere chiar tu la Dealership prin comanda / gps sau poti chema un taxi prin comanda (service taxi).

Nu are sens partea aceea cu "/service taxi", plus ca fiind helper trebuie sa vorbesti corect, nu poti folosi "mere" chiar daca multi stiu ce inseamna acel cuvant insa, tu reprezentand comunitatea GreenStone trebuie sa dai dovada de limbaj corect gramatical.

Ce se intampla daca fac 2 saptamani de raport incomplet ?: Va fi sanctionat cu Fw sau remove direct.

Aici nu exista "FW" care e Faction Warn deoarece nu e factiune, iar raspunsul corect este al doilea.

Daca aflu informatii despre un amic de al meu pe #guvern legat de posibile afaceri ilegale banuite de staff pe care le face acesta, ii voi acorda un advertment sau voi ruga pe altcineva sa o faca ?: se sanctioneaza cu Level Down / HW permanent + scoaterea acestui de pe guvern.

Aici observ ca n-ai inteles intrebarea, se referea ce faci daca sa zicem ca un prieten de-al tau a dat cu fly-hack pe server a fost pozat de cineva si pus pe #guvern, il vei avertiza ca este in vizorul adminilor sau ce vei face dupa aflarea acestei informatii, nu intreba de santiune.

Daca primesc post pe panel pentru ca am gresit o intrebare, dar mam corect ce trebuie sa fac ?: Ii arata docada ca mam corectat.

Greseli gramaticale "m-am" scris legat de 2 ori.

In concluzie, pe baza argumentelor de mai sus dar si a faptului ca gramatica ta este destul de rea + regula de inceput de propozitie cu litera mare nu prea exista prin aplicatia ta, iti voi oferi un CONTRA.

Salut, personal nu te cunosc și nu știu ce poți insa am observat în aplicație câteva greșeli și aparent le-a enumerat si colegul meu mai sus. De asemenea, aplicația este prea seaca. Iti recomand sa te mai documentezi si sa revii cu o aplicație mai complexa. Fără supărare, de data aceasta ai un CONTRA si de la mine.

Salut! Esti la mine in factiune si te stiu de baiat bun, dar pe baza argumentelor prezentate de colegii mei din staff, ai un CONTRA si din partea mea. Mai lucreaza la gramatica, vocabular si revino cu o aplicatie mai buna.

• Deus locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...