Jump to content
  • SA:MP
    SA:MP
    Only Launcher

Owner

GreenStone Community

Aplicație Helper-176 ore

Nicolas Narcis
 Share

Recommended Posts

Numele tau real :Botezatu Narcis-Nicolas

Numele tau de pe server :Nicolas

Varsta :17 ani 

Unde locuiesti ?:Iasi

Ce iti place sa faci in timpul liber?:In timpul imi place sa joc fotbal si sa ma duc la sala!Seara  joc samp intens:))

Urmezi studii (facultate, liceu, etc), la care trebuie sa acorzi timp ? Daca da, ce studii ? :Da,sunt la liceu in clasa 11-a!

Ce parere ai despre functia de Helper ?:Este o functie care necesita timp,cunoastere in ale jocului,totodata si o functie grea!

De ce consideri ca a-i fi un helper bun ?:Pentru ca mereu mi-a placut sa ajut oamenii,in cazul de fata playerii noi,dar si cei vechi care sunt curiosi sa afle ceva in legatura cu jocul!

Cum ar arata un helper bun in viziunea ta ?:Un helper bun inseamna:o persoana care stie sa socializeze,calma,ambitioasa si caruia ii place sa ajute persoanele!

Ce poti face diferit fata de alte persoane ? :Mereu mi-a placut sa imi finalizez trebuintele la perfectie,cred eu ca este un plus,promit ca nu voi dezamagi pe nimeni!

Unde vrei sa ajungi si de ce, dupa obtinerea functiei de helper ?:Imi doresc sa avansez cat mai mult in grad,prin simplul fapt ca imi place sa ajut oamenii si sa ma simt respectat,cum si eu la randul meu îi respect pe ceilalti.

Cum raspunzi la o intrebare acordata pe (/n) ?:Prin intermediul comenzii [ /nr ] cu un raspuns corect si bine gandit!

Cum poti sterge o intrebare de pe (/n)?:Cu ajutorul comenzii [ /ndelete ].

In ce cazuri stergi o intrebare ?:Pot sterge o întrebare atunci cand este ceva jignitor,nu are legatura cu serverul sau nu își are pur si simplu rostul!

Cum trimiti o intrebare adminilor ?:O intrebare adminilor o trimit cu ajutorul comenzii [ /nreport ].

Cum formulezi raspuns la intrebarea " Cu ce te ajuta contul VIP?" :Contul vip iti ofera acces la urmatoarele comenzi: [ /sett ], [ /setw ], [ /nos ], [ /vc ], [ /vipwheels ] si vei avea afisat deasupra capului textul ”VIP”.

Cum formulezi raspuns la intrebarea "Cum intru intr-o factiune?" Pentru a intra intr-o factiune este nevoie sa depui un cv la Primarie,respectand cerintele respectivei factiuni,iar liderul respectivei factiuni o va analiza si daca va considera ca indeplinesti toate cerintele te va contacta pentru a sustine un test!

Cum formulezi raspuns la intrebarea "Care este cea mai populara frecventa?"In momentul de fata cea mai populara frecventa este cea cu id-ul ”99”,pentru a avea acces la aceasta frecventa folosind comanda [ / setfreq ] avand un WalkieTalkie achizitionat de la un magazin de tip 24/7.

Cum formulezi raspuns la intrebarea "Cum fac rost de licente?" : Cea de condus  o poti obtine de la "DMV", iar licentele de "Armă", "Navigare" si "Zbor" le poti achizitiona de la Primaria GS folosind comanda [ / buylicenses ].

Cum raspunzi daca primesti aceasta 'intrebare' - "sunt blocat" ?:Helperul nu are acces la astfel de comanda,asa ca folosesc comanda [ /nreport],pentru a se ocupa un admin de acel player.

Cum formulezi raspuns la intrebarea "Care este cel mai profitabil job?" ?:Toate joburile sunt profitabile,cu exceptia celui de detectiv,eu personal iti recomand cel de ”Tirist” sau ”Pescar”.

Care este cea mai ieftina masina de pe server si cea mai scumpa masina (numele  si pretul exact!) ?:Cea mai ieftina masina este ”Tico”,pretul ei fiind de 250.000 $,iar cea mai scumpa este ”Bugatti Chiron”,pretul acesteia fiind de 350.000.000 $.

Daca un jucator intreaba "Ce masina imi recomandati?", ce raspuns vei acorda ?:Poti merge chiar tu la DealerShip pentru a-ti alege o masina,tasteaza comanda [ /gps>Locatii importante>DealerShip ] pentru a ajunge acolo!

Ce raspuns vei acorda intrebarii "Cum tunez masina?" :Masina o poti tuna cu ”Stage” sau ”Neon” la ”Garajul GreenStone”,sau daca detii cont VIP ii poti pune ”Jante” si ”Nos”.

Ce raspuns vei acorda intrebarii "Cum pun nos si jante?" :Pentru a putea realiza acest lucru trebuie sa ai un cont VIP,sau poti ruga alt player sa iti pune,personal recomand persoane din staff,pentru nu a aparea probleme.

Ce faci cand primesti intrebarea ''Am primit teapa, ce sa fac ?'' :Poti face o reclamatie pe panel,daca ai dovezi!

Cat au helperii care fac parte dintr-o factiune, raportul injumatatit ? :Daca faci parte dintr-o factiune ai parte de raport injumatatit la helper,de exemplu daca ai de realizat 40 la raport,tu faci doar 20!

Cand ai de facut raportul la factiunea din care faci parte, dar si raportul la helper, care are prioritate ? :Cel de helper are prioritate,in opinia mea!

Ce faci daca ai raspuns gresit la o intrebare pe [/n] ? : Folosesc comanda [ /re ] corectandu-ma si facand poza!

Ce rol au sanctiunile la helperi ? :Sanctiunile la Helper au ca rol sa te motiveze sa fii mult mai atent si sa nu mai gresesti pe viitor,sa te gandesti mai bine la ceea ce faci/raspunzi!

Cat poate sa dureze un AV de Helper ? :Nu se sterge niciodata!

Ce ma asigur ca fac daca sunt HDUTY si vreau sa ma duc pana la magazin/ la baie ? : Ma uit sa vad daca sunt OFF DUTY.

Ce se intampla daca fac 2 saptamanii de raport incomplet ? :Voi fi demis.

Daca aflu informatii despre un amic de al meu pe #guvern legat de posibile afaceri ilegale banuite de staff pe care le face acesta, ii voi acorda un advertisment sau voi ruga pe altcineva sa o faca ? :Nu ma voi baga in treaba aceasta!

Daca primesc post pe panel pentru ca am gresit o intrebare, dar m-am corectat, ce trebuie sa fac ? :Pun poza in care mi-am corectat raspunsul!

Poti sustine inca un test, interviu voice, pe discord?:Da!

Ai ceva de adaugat?:Sper sa fiu acceptat,multumesc pentru atentia acordata!

Salut, din partea mea ai un CONTRA.

Regula virgulei, dupa virgula lasi spatiu.

+ ce a spus Evelyna si Sho7GuN

Intr-o aplicatie trebuie sa fii foarte serios, nu sa folosesti '':))''

Mult succes!

Imi retrag raspunsul postat mai devreme si iti ofer un CONTRA, deoarece unele raspunsuri sunt copiate din aplicatia mea de helper care a fost pusa acum ceva timp, ai greseli, nu ai virgula pusa corect, adica: "x, x", tu o ai "x,x" si unele raspunsuri par ca sunt puse la misto. 

Salut, desi ai raspunsuri ok  faptul ca "regula virgulei" nu apare la tine in aplicatie, faza cu ":))" inspira "misto/caterinca" iar legat de acea intrebare la care ai dat raspuns gresit, insa te-ai corectat dupa ce ti-am atras atentia, dar si ce au zis colegii mei mai sus ma fac sa-ti ofer un CONTRA.

La unele intrebari ai raspuns gresit, incomplet, ai dat raspunsuri prea lungi sau ai facut exces de "!". Nu respecti regula virgulei, plus ce au spus mai sus colegii legat de folosirea emoticonului ":))", iar ulterior ai editat aplicatia. Din partea mea, ai un CONTRA.

• Deus locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...