Jump to content
  • SA:MP
    SA:MP
    Only Launcher

    Owner

    GreenStone Community

RolePlay - Apel 112 de furt vehicule !


Deus

Recommended Posts

image.png

In timpul unei patrule alaturi de Agentul Principal de Politie, Aex, un apel la 112 ne informeaza cu privire la un furt de vehicule, si imediat preluam apelul pentru a vedea ce s-a intamplat.

image.png

Apelul ne conduce la Silistea Crucii, o zona predominant rurala in care nivelul de trai este mai scazut, astfel cetatenii sunt predispusi la a incalca legea.

image.png

Ajungem in cele din urma, la casa apelantului, casa care se afla langa casa celui reclamat, unde dam peste o masina bandonata in mijlocul intersectiei.

image.png

 

Initial, credeam ca e posibil ca sa fim martorii unei infractiuni, sau chiar mai rau, al unei rapiri, dar s-a dovedit a fi doar un vehicul abandonat in mijlocul strazii.

image.png

In cele din urma, am intrat in casa suspectului reclamat, ce a fost gasit odihnindu-se in pat.

SYDXAZk.png

 

 

De indata, am inceput discutiile cu ambele parti, atat cu cel reclamat, cat si cu cel care a apelat.

rg7jBdO.png

Domnul Shiry a fost luat la intrebri cu privire la locul sau de munca, oferiunde-ne cateva informatii ce pareau sa aiba o legatura cu apelul.

Am constat in timpul interventiei, ca cei 2 vecini nu se intelegeau prea bine, si cautau ca fiecare sa ii faca rau celuilalt, insa am continuat investigatia.

image.png

S-a constat ca intradevar se ocupa cu masini aduse din straintate, pentru care toate actele erau in regula.

2GsUANu.png

Insa, am dorit sa vedem si masiniile, pentru a ne asigura ca totul este asa cum se prezinta si in documente.

17PcNpc.png

Tot odata, alaturi de noi, s-au mai alaturat si alti colegi de departament pentru verificari amanuntite.

eFUCngL.png

 

Insa nu a fost gasit nimic suspect care sa arate intr-un fel o ilegalitate comisa de domnul Shiry, astfel investigatia a fost oprita, iar domnului Shark care raportase jaful auto, i-a fost recomandat vizita urgenta a celei mai apropiate Sectii de Politie pentru descrierea exacta a vehicului furat, ca sa fie dat in urmarire.

F0QShN8.png

 

Astfel, investigatia s-a incheiat. Toate echipajele au revenit la sectie.

Link to comment
Share on other sites

  • Deus unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...