Jump to content
Sign in to follow this  
Franky

Portofoliu - Franky

Recommended Posts

Maine mai am de facut:

Niste baruri pentru a le pozitia in spatele gradelor & membrii care fac parte

Un background simplut.

Corectarea greselilor ( brushurile , dimensiunea textului etc ) si dupa cred ca termin :)

lekfmeC.png

Astept propuneri pentru partea de stanga,ma gandeam sa fac cum e in dreapta,exact la fel ca si cum ar fi o pagina de carte  / ziceti si opinia voastra :D

new blur facut 100% de mine

Originala FjAuXO0.png  Cu blur: EaWu9uu.png

Inca un avatar cu blur:D

YH03UZN.png

Stiu ca mai trebuie un sharpness,dar nu am mai adaugat niciun efect/sharp dupa , am lasat sa vedeti actionu .

Un logo asa ca n-am mai facut nimic

Durata 10-15m,fara idee de inceput doar am deschis ai-u si am zis sa fac un logo:D

v-ul o sa fie schimbat curand cu ceva facut in peen tool

vaiZUuu.jpg

destul de bune bannerule,la fel si effectele pe imagine.

pacat,ca la text o cam dat in bara,cand il faci in ps.

kw.

Edited by Franky
multumesc :)

Incearca sa nu mai faci avatare aproape deloc. Nu mai sunt worthy, axeaza-te pe bannere, chestii in Ai, c4d si Ae. Avatarele sunt bune, acum treci la alt nivel, pentru ca spre deosebire de altii, tu poti.

Edited by Franky
pot dar la ce timp liber am.. o sa incerc sa fac cel putin o lucrare creativa pe saptamana,si sa fac avatare doar pentru cereri unde mai activez.

Logo-urile sunt blana. Blur-ul este frumos, nu prea pot comenta nimic de blur ca majoritatea sunt cam la fel :))) intelegi tu. textul  este frumos, se diferentiaza de  cel al celorlaltor designeri, ceea ce e bine. Mult succes in continuare si sper sa evoluezi tot mai mult!

Edited by Franky
mersi broh :*

" franky posteaza mm tai " imi ziceau unii :))

Nu prea mai am timp,am intrat intr-o echipa de designeri si vreau sa vad ce fac cu baietii astia,in rest mai am scoala si mai trebuie sa fac si un stagiu ( SA MUNCESC ) 4 ore pe zi timp de 3 saptamani pentru o nota buna , rip

niste bannere COLAB IAR CU @Skar   , urmeaza o colab cu synofx un membru din echipa :D

UHdBPAn.png

jziHgt6.png

N6yZHgd.png

canale ytb baieti ( nu e reclama la alta comunitate deci cred ca am voie ) in curand o sa imi fac si eu canal cu tutoriale etc.

1. Ekozaak ( bannere minecraft in principal,baiat bun )

2. Synofx ( logo type in ai facut cu brushuri )

3. aethayfx ( bannere )

Sper ca nu e nici-o problema ca promovez niste canale care au ca tema designul,baietii fac o treaba super. Daca e ceva puteti sterge voi canalele dar nu inteleg de ce:d subs like daca vreti raman dator

15 hours ago, Franky said:

" franky posteaza mm tai " imi ziceau unii :))

Nu prea mai am timp,am intrat intr-o echipa de designeri si vreau sa vad ce fac cu baietii astia,in rest mai am scoala si mai trebuie sa fac si un stagiu ( SA MUNCESC ) 4 ore pe zi timp de 3 saptamani pentru o nota buna , rip

niste bannere COLAB IAR CU @Skar   , urmeaza o colab cu synofx un membru din echipa :D

UHdBPAn.png

jziHgt6.png

N6yZHgd.png

canale ytb baieti ( nu e reclama la alta comunitate deci cred ca am voie ) in curand o sa imi fac si eu canal cu tutoriale etc.

1. Ekozaak ( bannere minecraft in principal,baiat bun )

2. Synofx ( logo type in ai facut cu brushuri )

3. aethayfx ( bannere )

Sper ca nu e nici-o problema ca promovez niste canale care au ca tema designul,baietii fac o treaba super. Daca e ceva puteti sterge voi canalele dar nu inteleg de ce:d subs like daca vreti raman dator

Foaete bine alese culorile!

colab iar cu karami,el lucreaza doar pe rendere si eu bannere,daia am si facut 2 colab putin fail :))

THYVRpK.jpg <3

edit: dimensiunile originale ca sunt praf

YVO9EWJ.jpg

Nu-mi prea plac avatarele. Tot consider ca pe bannerele esti foarte bun (poate ma inveti si pe mine ceva :p )

Textul e prea gol, la blur efectele sunt cam prost alese si e destul de deschis, prea deschis poate.

Ceva facut in manga studio ( doar sabia + efectele de pe ea sunt facute cu brushuri ) backgroundu e putin pixelat datorita ca ps-ul are doar 72px integrala=]] ( e dupa tutorial dar e prima data cand intru in manga studio,am mai modificat de la mine normal btw nu aveam de unde sa stiu toate astea )

wx4qW5E.png

@b0ss la avatare nu mai stau sa ma chinui de mult timp,e o imagine editata si consider ca nu trebuie sa stau mai mult de 1-2 minute la ea,daca e pentru ceva mai special poate stau dar mnah

Un avatar

GpeVgLa.png

Proiecte cu niste designeri.

toNyzea.png

Si aici mi-a fost lene sa fac ceva mai mare ca prezentare..Oricum majoritatea care o sa le folositi o sa faceti avatare :))

ck8cipR.png

cine e cel mai bun designer de pe lcs?

normal ca franky :))

imi plac foarte mult toate.

imi place ca nu faci doar avatare, ai multa imaginatie si faci chestii mult mai interesante

bravo frate, esti tare

continua tot asa 

Sti parerea deja frtlm :*

Mult respect si stima, lucrezi impecabil si deasemena iti multumesc pt. tot ca io nu ajungem aci fara tn, #cel mai bun :3