Jump to content
  • SA:MP
    SA:MP
    Only Launcher

Owner

GreenStone Community

[Respins pe moment]Propunere: adaugare categorie AdminSchool

Myst_SUG_PULA
 Share

Recommended Posts

• Nume » Admin School
  • Care este sugestia/propunerea dumneavoastră? » Poate s-a mai postat, sau poate nu. As propune, ca sa se faca o categorie speciala dedicata celor ce doresc sa fie admini, insa nu se pricep sa faca o cerere, etc. Un nou subdomeniu, de exemplu adminschool.limitcs.ro sau school.limitcs.ro. Acolo, va fi un motd sau ceva ce vor invata respectivii oameni  de la a face un cont pe un forum, validare, sa faca cerere, pana la toate comenzile si atitudinea pe servere, etc.
  • Cum va ajuta această sugestie/propunere comunitatea?» ar fi ceva ce putine comunitati au, si ar fi de folos.
  • Esti de acord sa ajuti la punerea in aplicare a propunerii daca va fii acceptata? » da, ma voi ocupa eu de lucrul acesta
  • Alte precizari » nimic

7 minutes ago, Myst^ said:
  • Nume » Admin School
  • Care este sugestia/propunerea dumneavoastră? » Poate s-a mai postat, sau poate nu. As propune, ca sa se faca o categorie speciala dedicata celor ce doresc sa fie admini, insa nu se pricep sa faca o cerere, etc. Un nou subdomeniu, de exemplu adminschool.limitcs.ro sau school.limitcs.ro. Acolo, va fi un motd sau ceva ce vor invata respectivii oameni  de la a face un cont pe un forum, validare, sa faca cerere, pana la toate comenzile si atitudinea pe servere, etc.
  • Cum va ajuta această sugestie/propunere comunitatea?» ar fi ceva ce putine comunitati au, si ar fi de folos.
  • Esti de acord sa ajuti la punerea in aplicare a propunerii daca va fii acceptata? » da, ma voi ocupa eu de lucrul acesta
  • Alte precizari » nimic

Avand in vedere ca esti "patron de server" si propui asta eu acord pro fara discutii.

Acum conteaza cata lumea mai doreste sa intre cu serveru' in proiect.

Nu inteleg ce vrei sa spui. Sa invatam oamenii care vor sa isi administreze o comunitate, sa faca forumuri, categorii, cereri, modele. Si apoi o dai in creare de domenii si sub-domenii...pai vor sa invete administrare IPS Board sau cPanel si WbApp Dev.?

Edited by D0WN3D
Typo..

7 minutes ago, K.Farraonul said:

Avand in vedere ca esti "patron de server" si propui asta eu acord pro fara discutii.

Acum conteaza cata lumea mai doreste sa intre cu serveru' in proiect.

Nu chiar cu serverul. De exemplu, voi face populata categoria, sau depinde, subdomeniul, si cine vrea, o sa invete!  Vor avea si "profesori" pe viitor si server unde ii testam.

9 minutes ago, D0WN3D said:

Nu inteleg ce vrei sa spui. Sa invatam oamenii care vor sa isi administreze o comunitate, sa faca forumuri, categorii, cereri, modele. Si apoi o dai in creare de domenii si sub-domenii...pai vor sa invete administrare IPS Board sau cPanel si WbApp Dev.?

Undeva unde sa pregatestii viitori admini pentru serverele de CS 

Daca e vorba de comunitate, contra. Privilegiile unui grad se iau pe merit respectiv cunostinte, nu pe promisiuni si abureli. Presupun ca nu ar sta nimeni la fundul cuiva sa-i explice mura-n gura cu ce se mananca ips-ul in general, doar pentru a deveni administrator. Si cu totii stim ca un user fara experienta aduce de la sine greseli, indiferent de cat timp a fost instruit. Daca va asumati, nimic impotriva btw.

Daca e vorba de orice server, faca-se voia voastra.

32 minutes ago, FairyFlower™ said:

Daca e vorba de comunitate, contra. Privilegiile unui grad se iau pe merit respectiv cunostinte, nu pe promisiuni si abureli. Presupun ca nu ar sta nimeni la fundul cuiva sa-i explice mura-n gura cu ce se mananca ips-ul in general, doar pentru a deveni administrator. Si cu totii stim ca un user fara experienta aduce de la sine greseli, indiferent de cat timp a fost instruit. Daca va asumati, nimic impotriva btw.

Daca e vorba de orice server, faca-se voia voastra.

E vorba de pregatirea membrilor pentru admini pe cs.

39 minutes ago, MenThoLL™ said:

Contra.

Toti puradeii stie comenzile amxx,ba chiar altii au server-ul lor.

Purandeii*

Inainte sa iei remove pe furien, erai de acord cu aceasta idee. Acum vad cine esti cu adevarat. Dar, iti multumesc pentru feedback. Poate au toti purandeii server, dar cred ca stiu sa instaleze un mod dr, sau alte lucruri :)

Treaba cu ipb sau ce abureli s au scris nu se va face .

legat de adminschool:

chiar nu știu ce sa zic , nu încurca cu nimic, dar trebuie oameni serioși care sa se ocupe, nu alt proiect abandonat sau cu care sa ne chinuim sau mai rău sa fie considerat pe urma o categorie inutila.

7 minutes ago, Ezel said:

Treaba cu ipb sau ce abureli s au scris nu se va face .

legat de adminschool:

chiar nu știu ce sa zic , nu încurca cu nimic, dar trebuie oameni serioși care sa se ocupe, nu alt proiect abandonat sau cu care sa ne chinuim sau mai rău sa fie considerat pe urma o categorie inutila.

Nu e nimic legat de ipb. Doae o simpla categorie, unde poti invata sa fii admin, si atitudinea unuia. Bine, cei care mi-au dat contra se gandesc ca, majoritatea stie sa foloseasca o comanda. Dar, poate invata a o foloseasca doar cand este nevoie, si cum sa vorbeasca cu playerii.

Sa sărit de la un subiect la altul. Nu oferim nici un suport altor comunități asa ca aia cu ipb-ul nu o sa fie aplicată.

Venind vorba de propunerea in sine, dacă consideri ca te ții de admin school o luna, sau 2 și apoi îl lași, îmi poti spune de pe acum sa stiu ca va fii o pierdere de timp. Dacă consideri ca poti aduce lume, sa fie populata categoria respectiva, și proiectul respectiv, sa o / îl administrezi ca la carte, și sa fie ceva de durată semnificativ multă, sunt de acord, dacă nu, și va fii ceva pentru un timp sa nu ai pretenții sa o băgăm.

Deci da, dacă te ții de el, activitate faci, popularitate ii faci, coordonare ca la carte sunt pro.

Dacă nu, sunt contra.

@Myst^

8 hours ago, D0WN3D said:

Contra, pe noi ne dribleaza limba Romana si avem pretentii la admin school...

Pierzi vremea sa inveti copii de 5 ani inmultirea si apoi pleaca pe alte comunitati.

Nu prea văd, de ce te bagi tu. Esti doar un simplu membru pe comunitate. Cer inchiderea acestui topic, ca sunt multi invidiosi. O sa imi fac proproa propunere altfel si altundeva, in cazul asta. Unde e mai mult respect, si nu invidiosi

11 hours ago, D0WN3D said:

Contra, pe noi ne dribleaza limba Romana si avem pretentii la admin school...

Pierzi vremea sa inveti copii de 5 ani inmultirea si apoi pleaca pe alte comunitati.

De ce esti asa revoltat de propunerea omului? Staff-ul are cuvântul si totusi e un lucru care ar putea sa va ajute, pe voi membrii. Omul a spus o parere nu a dat in cap la cineva.

Admins school va fi o categorie cu tutoriale, sfaturi, și suport pentru Playeri care vor să devină admin și pot pune intrebari daca au nelămuriri in legatura cu o functie, nu vad partea nasoală in asta.

Pro, ar fi o idee buna. Dacă va fi acceptată ma voi ocupa eu in special de asta

1 hour ago, Samwell™ said:

De ce esti asa revoltat de propunerea omului? Staff-ul are cuvântul si totusi e un lucru care ar putea sa va ajute, pe voi membrii. Omul a spus o parere nu a dat in cap la cineva.

Admins school va fi o categorie cu tutoriale, sfaturi, și suport pentru Playeri care vor să devină admin și pot pune intrebari daca au nelămuriri in legatura cu o functie, nu vad partea nasoală in asta.

Asta e ideea.. insa, multi inteleg cu totul gresit

4 hours ago, Myst^ said:

Nu prea văd, de ce te bagi tu. Esti doar un simplu membru pe comunitate. Cer inchiderea acestui topic, ca sunt multi invidiosi. O sa imi fac proproa propunere altfel si altundeva, in cazul asta. Unde e mai mult respect, si nu invidiosi

Ia veci cumetre ce scrie aici???

Regulament:

• În această categorie se fac doar sugestii/propuneri pentru forum, nu pentru serverele comunității !
  • Înainte de a face o sugestie/propunere, verificați dacă această sugestie nu a fost făcută și de către alt utilizator !
  • Absolut toata lumea are voie sa isi de-a cu parerea, moderatori, designeri, membrii, toti.

Sau suntem cumva fondatori pe LimitCS si nu stiu eu? Fochistule.

3 hours ago, Samwell™ said:

Pro, ar fi o idee buna. Dacă va fi acceptată ma voi ocupa eu in special de asta

Nu sunt revoltat, dar nu ii vad rostul. Mi-am dst cu pararerea. Comform regulamentului am voie, nu?

Noi vrem AdminSchool dar nu am citit propiul regulament macar o data. Vai viata...

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...