Jump to content
Sign in to follow this  
Ezel

[Concursul 2]O urare de halloween

Recommended Posts

Continutul postului trebuie sa contina o urare sau poveste despre halloween de minim 5 randuri.

Poate participa oricine.

Premii:

> [Locul 1] 14 zile PREMIUM + icon dovleac[TS3/award forum]

> [Locul 2] 7 zile PREMIUM + icon dovleac[TS3/award forum]

> Fiecare postare ce strange mai mult de 10 like-uri va fi recompensata cu: Achievement specific Halloween la nivel de forum, adica award.

Bafta si va urez un Halloween Înfricoșător!

Buhuhu bine v-am gasit,

Haloween-ul a venit.

Pe LimitCs paianjeni atarna,

Ezel sta cu manan'n punga ( De  Haloween se merge la colindat, etc, bomboane, ezel slabeste)

Noua tema noi avem,

De frica harbuz taiem ( Dovleacul ala de jos =)) )

De ce este asa frig?

DOAMNE, UITE-L VENIND.

DE EL NE ERA FRICA

ESTE R0CK, PIATRA UMILA,

UN CUTIT TINE IN SPATE

SI NE SPUNE : "LE VREAU PE TOATE" ( la bomboane se refera)

NOI REPEDE NE APLECAM

DULCIURILE I LE DAM

FUGIM REPEDE CAT PUTEM,

DUPA BLOCURI NE ASCUNDEM

DAR EL DUPA NOI IARASI FUGE

FARAONUL CA UN DUCE

NE PRINDE SI NE ADUCE

IN CASA LA GANGSTER AJUNGEM

R0cku din spate striga tare

"EU AM TOPORUL MARE

DE PAYSAFE NU-MI DONATI

IN TEPE O SA STATI 

SI-O SA PLANGETI AMARNIC

CA LA EZEL VOI ATI FOST DARNICI. "

Nu conteaza cati ani ai,
De esti fata sau baiat,
Intr-asta noapte ingrozitoare,
Oricine poate fi speriat.

E ciudat cum peste noapte,
Tot orasu-i transformat,
Este plin de vrajitoare si schelete in dulap.

Luna parca sta sa cada,
Varcolacii sunt pe ea.
Si vampirii toti alearga,
Sangele cuiva sa-l bea.

Buhuhu de anu nou,
Presedintele-i un bou,
Taxe el a tot bagat,
Toti romanii au plecat,
Sa munceasca in alta tara,
Sa le fie viata usorara.

Halloween de unde vii,
Da-le bani la noi copii,
Sau te prindem noi de p*la,
Si ti-om face viata amara.

Halloween si mai cu spor,
Sa va f*teti in dormitor,
Si pe masa si pe covor,
Dar sa nu o bagati tare,
Ca pe fumeie o doare.

Hahaha si na na na,
Noi d-aci nu om pleca,
Fara bani in buzunar,
Si o tona de mustar,
Sa  mergem noi sanatosi,
Sa fim cei mai curajosi,
Cand @Ezel ne comenteaza,
Treaba asta nu dureaza,
@K.Farraonul ii da una,
Si @GanGster™ ii  da cu palma,
@Slleets se baga si si-o ia,
Peste bot ca maicasa,
Cand @Cristian G. la ea era.

Haloween la revedere,
Iti uram o super sedere,
Pe comunitatea ta,
Cand Ezel la fund si-o ia.

Sper sa nu va suparati ca am spus de voi, e doar o urare, si sper sa fie amuzanta.

Intr-o seara de Halloween, 3 buti s-au dus la casa lui @Ezel.

Aceia se numeau, @Cristian G. @Slleets @GanGster™

@Slleets vroia sa bate primu la usa, el zise: "Ne dați ori nu ne dați?".

@Cristian G. zise : Ba prostule vezi ma ca poate are o capcană.

@GanGster™ zise : Ce capcană ma prostule esti prăjit la cap?

@Ezel activase capcana si au cazut intr-o gaura neagra. Nu se vedea nimic

@Cristian G. zise: V-am zis eu bă prostilor sunteti prajiți la cap?

@Slleets zise: Ce prăjit ma in p*la mea ti-e ti-e arde de prajeala acuma cand suntem intr-o gaură neagră?

@GanGster™ zise: Lasa-ti dreacu glumele astea proaste, hai sa vedem cum scapăm de aici.

2 ore mai tarziu de mers prin gaura aia neagră gasise 3 buti niste mezeluri.

@Cristian G. zise: Bă asta e familia lui ezel? Parca nu era dreacu Halloween sa primim bomboane?

@Slleets zise: Primesti tu o p*la in gura seara asta....

@GanGster™ zise: Hai bă sa furam mezelurile astea daca tot suntem aici. Asta da halloween!

GanGster furase mezelurile si mergeau sa gaseasca o ieșire.

@GanGster™ zise : Bă cred ca am găsit ieșirea.

@Cristian G. zise : Hai bă sa plecăm rapid si sa mancăm mezelurile acasă.

3 buti au ajuns acasă, dupa venise Ezel si a sunat la sonerie.

@Ezel zise : Bă nu cumva mi-ati vazut mezelurile?

3 buti ziseră : Ce mezeluri vorbești mă fugi de aici...

@Ezel zise : Bine mă....

Dupa 3 buti s-au bucurat si au măncat mezelurile ca gorilele :)

Aceasta poveste este un pamflet, sper sa nu luati nimic in serios. Este doar o poveste. A fost doar o glumă.

Guest

Particip și eu moca :))))

Afara-i frig si innorat,
In soba arde Tudor( @Schwarzkopf. )
De lustra @Ezel e spanzurat,
Iar eu ma tai cu lama

In frigider, in pungi de-un chil,
Se relaxeaza Crya ( @Cryaotik Alexandru )
Iar din @.Royce a mai ramas
Un deget si buricul.

Si sclavii mei intinsi pe jos,
Sunt morti de-o saptamana,
In putrefactie-au intrat, si nimeni nu-i aduna.
Si-acum astept cu dor curat
Iubita ca sa-mi vina,
Si-n camera i-am pregatit
O mica ghilotina.

Este straniu e ciudat
Stau cu plapuma pe cap
Caci e iarasi Halloween
Tremur,plang si-apoi suspin

Caci e noaptea cu Bau-Bau
Si v-o spun asa pe sleau
Mi-este frica zau asa
Sa scap teafar voi putea?

Nu-ti fa griji ,mai fratioare
Caci in noaptea asta mare
Raul noi il alungam
Binele-l eliberam .

Fugi de-aicia duh cel rau !
Da-ne pace de-acum,zau
Pleaca ,fii pe veci uitat
Caci de rau ne-am saturat !

🎃 Buu … Huu… Huu … Te-ai speriat? Sper ca da, pentru ca o vei încurca! Eu sunt acel Dracula … tu mă știi, de mine să-ți fie frica, asta să știi! Când vrajitoarele încep să zboare și pisicile încep🎃 🎃să apară, atunci luna rade, natura șoptește și Halloweenul se ivește!🎃

Se spune ca Halloween-ul e dovada Calaretului fara Cap , deoarece el nu avea cap ci un dovleac pus pe umeri , dar eu nu cred asta deoarece dovleacul era bantuit si acum cu imaginatia mea o sa fac o poveste cat de cat demonica.
Cu mult timp in urma , era o farmazoana (vrajitoare) care era pe moarte , dar inainte sa moara a nascut un copil care avea sa-i ia urma in vrajitorie , insa el fara iubirea unei mame sau indrumarea ei , a incercat tot felul de lucruri pe el sa vada daca este nemuritor sau invincibil , insa vazand cum ii curge sangele a innebunit deoarece el era fiu de farmazoana care era vestita ca cea mai puternica dintre toate. Nu mai stia nimic din ce a facut , gandurile lui erau pe langa si la varsta de 12 ani a inceput sa fie ucigas , pe cine prindea in calea lui , chiar daca nu ii stia , pe loc le lua capul , si capul taiat era opera lui in care isi lasa urma , ajungand la varsta de 18 ani , deja a omorat vreo 789 de persoane , fiind satul lui cel mai pustiu de pe pamant , cine calca p'acolo nu mai scapa cu viata. El nu parasea mai mult de cativa km satul sperand ca mereu o sa vina noi persoane pentru ai omora. La varsta lui de 26 de ani moare , dar spiritul lui era prea blestemat ca a primit numele de Cel Hain , timp de multi ani si-a cautat o gazda ca sa devina iar muritor si sa omoare noi persoane . Insa nu a fost asa , in ziua de Halloween plimbanduse din case in case a constatat ca nu mai vine nimeni p'acolo si asa ca a plecat in alt sat , vazand un sat cu mai multa lume ce practicau acesta zi de sperieturi , s-a gandit sa-i ajute cu speriatul . Si mereu cand cineva era speriat de nu mai putea el ii lua sufletul si acel om era incercat de catre acest spirit ca sa vada daca este demn pentru el . S-a terminat halloween-ul si nici un om de acolo nu putea sa-i devina gazda pentru a-si incepe treburile. Au trecut multi ani si tot nu si-a gasit pe cineva pentru a-l folosi , si mereu de halloween el lua sufletele la multi oameni pentru a se hrani si a-si face apetitul la mai multe la anu . Inainte de Halloween el a vazut ca cele mai multe case aveau dovleci si cu gandirea lui demonica ca sa-i sperie mai mult si cu mai mare putere si-a pus in cap un dovleac fantomatic pentru a-si acoperi zona cu toti dovleci , cand cineva se uita la un dovleac deja ramanea fara spirit. El a bantuit mult lumea ca fantoma , dar peste cativa ani era sa fie oprit de catre cineva. In timpul Halloween-ului cand trebuia sa ia spiritele la multi oameni dintr-un sat . El se batea cu un vrajitor pentru a-l opri din devorarea de suflete si a exterminarii oamenilor. S-a terminat Halloween-ul si ei nu mai putea sa se bata deoarece spiritul se intorcea in satul natal si vrajitorul nu stia unde este . Peste doi ani in timpul Halloween-ului sau intalnit iar , si iar a inceput batalia dintre ei pentru oprirea fantomei sau opriprea vrajitorului , pana sa bata ceasul de ora 12 vrajitorul s-a prefacut in fantoma si l-a urmat pana la ascunzatoarea s-a pentru acel an . Vrajitorul a analizat tot satul si inainte de Halloween-ul din anul care venea avea sa-l opreasca definitiv. Cand a sosit timpul fantoma i-a cazut in plasa si vrajitorul nu a avut mila , insa o parte din fantoma a scapat si s-a dus intr-un sat pentru a-si face puterile la loc , vrajitorul vazandu-l s-a dus repede dupa el pentru a-l opri si inainte de inceperea devorari de suflete , fantoma este captura de catre vrajitor si pusa intr-un dovleac pentru o vesnicie. Insa acel dovleac era ascuns bine intr-un loc indepartat stiut doar de catre anumite persoane , cei ce calcau p'acolo aveau numai de pierdut.
Se spune ca 2 persoane au plecat in calatorie pentru a gasi acel dovleac si atunci cand l-au gasit a trebuit sa se sacrifice unu dintre ei pentru a-l lua . I s-a taiat capul la unu si i s-a pus bostanul pe cap si atunci pe loc a inviat demonul sigilat si de aici vine Calaretul fara Cap. Ca putea sa aibe cap sau un bostan pe umeri

E gata, Halloween-ul Limitcs e terminat! Deci. Desemnarea premiilor constau in felul urmator: Locul 1 - Cea mai infricosatoare poveste, Locul 2 - Cele mai multe like-uri!

Locul 1 este ocupat de: @Farsy

Locul 2 este ocupat de: @Myst^ cu 7 like-uri.

Premiile vor fii desemnate imediat. Concurs incheiat!

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

About US

Scopul acestei comunitati este de a crea un mediu placut in care jucatorii sa se poată distra. Incercam sa oferim un mediu cat mai distractiv si o gama cat mai larga de servere pentru  ca utilizatorii nostrii sa fie multumiti.

Anunturi

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...