Jump to content
  • SA:MP
    SA:MP
    Only Launcher

    Owner

    GreenStone Community

Aplicatii Support Team Launcher [ aplicatii deschise]


Deus

Recommended Posts

15 hours ago, Oană Andrei said:

Nume discord (cu #) : Beculet#7777

Nume server : Beculet

Varsta : 14

Hobbyuri : Sportul, mai precis Handball.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Vreau sa cresc in avere, prieteni si vreau sa descopar lucruri noi.

Cum poti intra pe GreenStone ? Pot intra pe green stone folosind tutorialul de pe youtube sau manual urmand pasi de mai jos:

- Intru pe link-ul https://download.g-stone.ro

- Apas pe butonul de download

- Selectez unul dintre cele 4 modalitati de download

- Downloadez fisierul

- Extractez fisierul in locul dorit din calculator

- Intru in folderul cu drivere apoi le inslate pe toate 4 pe rand

- Intru in launcher merg la settings apoi selectez de sus din dreapta locatia green stone resurce

- Apoi imi pun un nume si astept sa se verifice fisierele 

- Dupa ce fisierele s-au verificat apas butonul play urmat de intrarea pe server

 

Ce  windows ai ? 10

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Da, ma pricep la amandoua windowsurile.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Am experienta de 2 ani.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Xiaomi Redmi 9C NFC

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Toate problemele cu green stone resurce, lag excesiv, crash-uri, errori, problema cu antivirusul + altele.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Intru la setari dau pe chestia aceea de "find" apoi selectez folderul cu samp.

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : erroare launcher

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Intreb un grad superior

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Nu stiu, probabil daca sunt capabil deoarece nu doresc o functie care nu prea stiu multe despre ea.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Internetul, sanctiuni, oprirea serverhlui, etc...

Sa zicem ca e ok aplicatia, merge o sansa.


ACCEPTAT!
Astept mesaj de la tine pe discord Dukey#5393 pentru mai multe detalii despre test.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 7/12/2022 at 11:24 PM, Alex_Barosanu77 said:

Nume discord (cu #) :Alex_Barosanu#9538

Nume server :Alex_Barosanu

Varsta :14 ani.

Hobbyuri :Fotbalul, Bicicletele si Pc-urile.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Sa imi continui ce am facut intr-un an jumate pentru ca imi place foarte mult acest joc.

Cum poti intra pe GreenStone ? Doar de pe luancher urmarind acest tutorial . 

Ce windows ai ? 10 Pro.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :Da

Ce experienta ai in programul TeamViewer ?:Am experienta destul de buna pentru ca am mai lucrat cu acest program.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:Am un Iphone 6s.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:Toate.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Dupa ce am instalat luancherul il deschidem si apasam pe rotita din dreapta sus pentru a pune locatia si o punem in folderul GreenStone si in gstone_resources, dupa apasam pe "Apply" si dupa putem apasa "Play" pentru a intra in joc.

Ai citit regulamentul de Support Team ? :Da.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord ce sa afiseze informatii despre probleme : "Nu intra in joc".

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Dai tag Superiorilor si Support team.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Da.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Numele care nu e acceptat de SA:MP si VPN.

Ai mai fost Support si ai facut o chestie foarte grava, ai oferit informatii de pe un ticket de reclamatie uneia dintre partiile reclamate, iar asta a dus la certuri. Momentan, nu cred ca s-a schimbat prea mult situatia.

Daca vei fi acceptat vreodata in support de acum inainte, nu vei mai avea voie sa faci parte din clanuri si probabil iti va fi cerut sa renunti la anumite legaturi cu anumiti jucatori, insa momentan esti respins pentru incidentul respectiv, a fost destul de grav. Iar aplicatiile se incheie aici, ne ajung 2 support team momentan.

Link to comment
Share on other sites

  • Deus changed the title to Aplicatii Support Team Launcher [ aplicatii deschise : 2 locuri ]
  • Deus locked this topic

Nume discord (cu #) :TeoGq#2543

Nume server :TeoGqq

Nume anterioare pe server/comunitate : Matei35333

Varsta :13

Hobbyuri :Mtb,, sa ma dau pe trotineta ´(sa ma joc)

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:A vrea sa devin Politist sau jandarm ca imi place functile astea 

Cum poti intra pe GreenStone ?intri in loucnhet dai play Dupa o sa te puna sa iti bagi parolo (pinul) daca nu stunt corecte o sa primesti kik

Ce  windows ai ?:::11

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :pe windows 7 am copilarit si pe 10 am fost un an si

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:Oho incate pc am intrat si pe langa am si intrat cine va 

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:Un motorola g60

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:Aproape pe toate dar daca intru o sa le stiu pe toate

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Iei foldarul samp si il muti unde /in ce folder vrtei tu

Ai citit regulamentul de Support Team ? :Lam citit ce date va ori

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :Mai pe scurt ce trebui sa sti despret ticket in cat timp se inchide etc

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Citesti regulamentul care iti apare cand deschizi ticketul

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Daca pot dc nu

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/13/2020 at 10:17 PM, Deus said:

 

Nume discord (cu #) :Alex.gtr#0337

Nume server :LIDL

Nume anterioare pe server/comunitate : Nu l-am schimbat 

Varsta :14 ani

Hobbyuri :Programare,biciclete si masini

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Imi doresc sa ajut oamenii cu orice lucru cu care ma pricep.

Cum poti intra pe GreenStone ?:Din Luncherul GreenStoneului

Ce  windows ai ?:10 

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :Da,am 2 calculatoare,pe cel principal 10 si pe celalalt 7.Ma descurc foarte bine cu amundoua!

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:Folosesc pt ai ajuta pe prietenii mei cu lucruri,depilda instalarea unui program.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:Da,am un Iphone 13 Pro Max

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:Schimbarea Rezolutiei,Crashul,Modurile si mai multe.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Apasam pe rotita,dupa dam pe browse si cautam unde avem instalat Gstoneul,intram pe "gstone_resources",dam pe "SAVE" si dupa pe "OK".

Ai citit regulamentul de Support Team ? :Da

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :crash,optiuni de joc

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Intreb un grad mai mare.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Da

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:Numele,gresirea parolei,netul.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Salut,o sa-mi dau cu parere despre aplicatia ta la Support!

17 hours ago, to blue said:

Cum poti intra pe GreenStone ?intri in loucnhet dai play Dupa o sa te puna sa iti bagi parolo (pinul) daca nu stunt corecte o sa primesti kik

Si de launcher de unde faci rost? Sau pur si simplu apare de nicaieri in PC? 
Sunt mai multe etape pe care trebuie sa le faca un jucator ca sa poata intra pe launcher si pe joc.

17 hours ago, to blue said:

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:Aproape pe toate dar daca intru o sa le stiu pe toate

Mi-ar fi placut sa imi enumeri erorile pe care le sti sa le rezolvi, nu sa-mi zici ca le sti pe toate

 

18 hours ago, to blue said:

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :Mai pe scurt ce trebui sa sti despret ticket in cat timp se inchide etc

Aici trebuie sa-mi zici ce comenzi sti tu din regulament, care le scri pe ticket sa afiseze botul anumite rezolvari.


 

 

18 hours ago, to blue said:

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Citesti regulamentul care iti apare cand deschizi ticketul

Cand faci ticket si apare la inceput textul ala facut de bot, ala e pentru jucatori, nu pentru tine in calitate de membru support.
Cand nu sti cum sa rezolvi o problema, intrebi pe chatul special pentru support pe colegii din support sau un manager support, depinde care e online in acel moment, eventual te uiti pe regulament poate te ajuta ceva de acolo in acel moment.


RASPUNS FINAL LA APLICATIA TA: RESPINS!
   
 

Link to comment
Share on other sites

Salut, o sa-mi dau cu parerea despre aplicatia ta de Support!

 

32 minutes ago, LIDL said:

Cum poti intra pe GreenStone ?:Din Luncherul GreenStoneului

Pai si launcherul de unde il iei? Trebuia aici sa-mi zici fiecare pas, de unde iei launcherul si restul de pasi pana intru pe server, ca launcherul se ia de undeva, se face niste setari inainte...Daca te uitai pe tutorialul de pe youtube vedeai toti pasii.
 

 

36 minutes ago, LIDL said:

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:Numele,gresirea parolei,netul.

Mai sus in aplicatie ai zis ca ai citit regulamentul, deci presupun ca ai vazut cauzele in care apare ”server close connection”
Mi-ai zis acolo in raspuns ”numele, gresirea parolei, netul”.
Numele ce? Nume gresit sau care nu e acceptat de joc? ..sau trebuie sa ghicesc eu ce trebuia sa zici acolo?
Cauzele principale la care apare ”Server close connection” sunt:
1. Are VPN in pc, sau router care are instalat VPN si jucatorul poate nu stie.
2. Probleme de host sau net.
3. Nume care nu e acceptat de catre SAMP sau Launcher.


Raspunsul la aplicatia ta este: RESPINS!

Link to comment
Share on other sites


  •  

Nume discord (cu #) :Bonzo#3411

Nume server :bonzo_nebunu

Nume anterioare pe server/comunitate : besinosu2

Varsta :Am varsta frumoasa de 14 anisori.

Hobbyuri :Sa stau pe pc si sa joc fotbal.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Vreau sa ajut oameni cu problemele lor,ca sa le rezolv nelamuririle.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Vreau sa ajut oameni cu problemele lor,ca sa le rezolv nelamuririle.

Ce  windows ai ?Am mirobolantul windows 10

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :Da le cunosc deoarece le-am folosit pe ambele.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:Am o experienta de 6luni.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:In acest moment detin telefonul a22.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:Instalarea sampului,configurarea folderului gstone_resources,problema cu interfata si multe altele.

 
Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Putem muta folderul cu ajutorul clientului SA:MP,selectam rotita "Settings",dupa apasam pe folderul respectiv unde se afla clientul.In cazul nostru trebuie sa intram in folderul care contine launcherul, dupa selectam gstone_resources si intram pe joc.

Ai citit regulamentul de Support Team ? :Da.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :Una dintre ele este: "crash" - este una dintre comenzile care arata problemele pe care membrii le primesc crash, cand intra in joc sau in timpul jocului.

 

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Anuntam un coleg sau un superior cu un ping la acel ticket.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Da,doresc sa avansez cat mai sus pe acest server.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:Acest lucru se poate intampla cand un player nu are conexiunea buna la internet sau foloseste un VPN.

PS:Am facut mai intai pe discord si am dat copy paste ca sa nu fac greseli de ortografie.

 

 
 
Link to comment
Share on other sites

Nume discord (cu #) : Alecks.#7407

Nume server : Alecks.

Nume anterioare pe server/comunitate :  Nu am.

Varsta : 20 de ani.

Hobbyuri : Jocurile, mașinile.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:  Vreau să mă implic cât mai mult posibil în această comunitate, să ajut oamenii care au nevoie de ajutorul Supportului și pe lângă asta a învăța mai multe lucruri noi, noi experiențe alături de comunitate.

Ce  windows ai ?: Windows 10.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Desigur.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:  Îl foloseam acum o perioadă pentru a îmi ajuta colegii de la muncă să lucreze în anumite programe, pot zice că undeva la 8/10.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Da, am un Iphone 11.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Nu cunosc multe probleme în legătură cu launcher-ul, inițial din cele ce am pățit eu pot să-i coordonez, opțiuni, server close connection, iar restul problemelor o să le învăț pe parcurs ce primesc ticket.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:  Pentru a face acest lucru avem nevoie de clientul SA:MP, selectăm rotița din partea sus pe care scrie „Settings„, apăsăm pe iconiță care seamănă cu un folder și selectăm folderul în care se află clientul SA:MP. 

În cazul launcher-ului GreenStone, în folderul cu launcher selectăm gstone_resources și după intrăm în Launcher pe server.

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : Comenzile pentru a afișa informații despre respectivul ticket: „crash / erroare launcher„

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Contactezi un coleg sau alți membrii ai staff-ului pentru a te ajuta cu ticket-ul respectiv.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :  Deocamdată nu cred, nu mă gândesc încă la acest lucru.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Sunt multe cauze pentru „Server Close Connection„, dar cele mai întâlnite sunt: are probleme cu netul, are un vpn activat în acel moment, numele (jucătorul trebuie să se asigure că în nume nu există caractere invalide) sau greșirea parolei, atunci când greșești parola de minim 3 ori, primești server close connection.

Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2022 at 7:47 PM, bonzo_nebunu said:

Nume discord (cu #) :Bonzo#3411

Nume server :bonzo_nebunu

Nume anterioare pe server/comunitate : besinosu2

Varsta :Am varsta frumoasa de 14 anisori.

Hobbyuri :Sa stau pe pc si sa joc fotbal.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Vreau sa ajut oameni cu problemele lor,ca sa le rezolv nelamuririle.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Vreau sa ajut oameni cu problemele lor,ca sa le rezolv nelamuririle.

Ce  windows ai ?Am mirobolantul windows 10

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :Da le cunosc deoarece le-am folosit pe ambele.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:Am o experienta de 6luni.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:In acest moment detin telefonul a22.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:Instalarea sampului,configurarea folderului gstone_resources,problema cu interfata si multe altele.

 
Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Putem muta folderul cu ajutorul clientului SA:MP,selectam rotita "Settings",dupa apasam pe folderul respectiv unde se afla clientul.In cazul nostru trebuie sa intram in folderul care contine launcherul, dupa selectam gstone_resources si intram pe joc.

Ai citit regulamentul de Support Team ? :Da.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :Una dintre ele este: "crash" - este una dintre comenzile care arata problemele pe care membrii le primesc crash, cand intra in joc sau in timpul jocului.

 

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Anuntam un coleg sau un superior cu un ping la acel ticket.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Da,doresc sa avansez cat mai sus pe acest server.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:Acest lucru se poate intampla cand un player nu are conexiunea buna la internet sau foloseste un VPN.

PS:Am facut mai intai pe discord si am dat copy paste ca sa nu fac greseli de ortografie.

 

RESPINS Mi-ai pus de 2 ori aceeasi intrebare, care nu inteleg de ce ai pus-o. Ai sarit peste o intrebare, pe viitor cand mai aplici, fii mai atent la intrebari!

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Alecks. said:

Nume discord (cu #) : Alecks.#7407

Nume server : Alecks.

Nume anterioare pe server/comunitate :  Nu am.

Varsta : 20 de ani.

Hobbyuri : Jocurile, mașinile.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:  Vreau să mă implic cât mai mult posibil în această comunitate, să ajut oamenii care au nevoie de ajutorul Supportului și pe lângă asta a învăța mai multe lucruri noi, noi experiențe alături de comunitate.

Ce  windows ai ?: Windows 10.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Desigur.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:  Îl foloseam acum o perioadă pentru a îmi ajuta colegii de la muncă să lucreze în anumite programe, pot zice că undeva la 8/10.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Da, am un Iphone 11.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Nu cunosc multe probleme în legătură cu launcher-ul, inițial din cele ce am pățit eu pot să-i coordonez, opțiuni, server close connection, iar restul problemelor o să le învăț pe parcurs ce primesc ticket.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:  Pentru a face acest lucru avem nevoie de clientul SA:MP, selectăm rotița din partea sus pe care scrie „Settings„, apăsăm pe iconiță care seamănă cu un folder și selectăm folderul în care se află clientul SA:MP. 

În cazul launcher-ului GreenStone, în folderul cu launcher selectăm gstone_resources și după intrăm în Launcher pe server.

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : Comenzile pentru a afișa informații despre respectivul ticket: „crash / erroare launcher„

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Contactezi un coleg sau alți membrii ai staff-ului pentru a te ajuta cu ticket-ul respectiv.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :  Deocamdată nu cred, nu mă gândesc încă la acest lucru.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Sunt multe cauze pentru „Server Close Connection„, dar cele mai întâlnite sunt: are probleme cu netul, are un vpn activat în acel moment, numele (jucătorul trebuie să se asigure că în nume nu există caractere invalide) sau greșirea parolei, atunci când greșești parola de minim 3 ori, primești server close connection.

RESPINSLipsa raspuns la o intrebare,ai sarit peste o intrebare..Pe viitor cand mai aplici fii mai atent la intrebari!

Link to comment
Share on other sites

Nume discord (cu #) :denisace#4122

Nume server :denisace

Nume anterioare pe server/comunitate : Romanya, am revenit dupa la denisace

Varsta :Am varsta de 16 ani.

Hobbyuri :Eu ca si Hobby-uri am informatica si motociclismul.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Vreau sa ajut cat mai multa lume.

Cum poti intra pe GreenStone ?:Acesta este un server pe baza de launcher, pentru mai multe informatii iti pot lasa aceste link-uri:  

https://download.g-stone.ro/

Ce  windows ai ?:Am windows 10 Pro.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :Da, le cunosc deoarece am folosit zilnic timp de 4-5 ani windows 7 si in prezent de vreo 6 ani folosesc windows 10.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:Una foarte mare deoarece am mai fost support.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:Da, am un iPhone 12.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:Crash-urile, System Reflection, Server Close Connection, etc.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Trebuie sa intri in launcherul samp-ului normal si sa apesi pe cele 2 rotite cu verde si galben, apoi pe iconita cu un dosar si sa alegi folderul cu samp-ul normal.

Ai citit regulamentul de Support Team ? :Da.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :crash, nu intra in joc, problema nume, etc.

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Intreb pe canalul support-chat cum se poate rezolva acea problema.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Da.

Care pot fi cauzele pentru 'Server CloseConnection'' cand un jucator intra pe server ?:1.Incerci sa intri cu VPN si apare si mesajul Game over bich

2.Numele cu caractere invalide(spatii, emoticoane, etc).

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Denisace said:

Nume discord (cu #) :denisace#4122

Nume server :denisace

Nume anterioare pe server/comunitate : Romanya, am revenit dupa la denisace

Varsta :Am varsta de 16 ani.

Hobbyuri :Eu ca si Hobby-uri am informatica si motociclismul.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Vreau sa ajut cat mai multa lume.

Cum poti intra pe GreenStone ?:Acesta este un server pe baza de launcher, pentru mai multe informatii iti pot lasa aceste link-uri:  

https://download.g-stone.ro/

Ce  windows ai ?:Am windows 10 Pro.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :Da, le cunosc deoarece am folosit zilnic timp de 4-5 ani windows 7 si in prezent de vreo 6 ani folosesc windows 10.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:Una foarte mare deoarece am mai fost support.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:Da, am un iPhone 12.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:Crash-urile, System Reflection, Server Close Connection, etc.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Trebuie sa intri in launcherul samp-ului normal si sa apesi pe cele 2 rotite cu verde si galben, apoi pe iconita cu un dosar si sa alegi folderul cu samp-ul normal.

Ai citit regulamentul de Support Team ? :Da.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :crash, nu intra in joc, problema nume, etc.

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Intreb pe canalul support-chat cum se poate rezolva acea problema.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Da.

Care pot fi cauzele pentru 'Server CloseConnection'' cand un jucator intra pe server ?:1.Incerci sa intri cu VPN si apare si mesajul Game over bich

2.Numele cu caractere invalide(spatii, emoticoane, etc).

Chiar daca ai mai fost in support & staff si sti prea bine de ce nu mai esti in functile respective, sa zicem ca iti mai dam o sansa sa vedem.

ACCEPTAT!
Astept mesaj pe discord Dukey#5393

 

Link to comment
Share on other sites

Nume discord (cu #) :Agua#3647

Nume server :Andrei1000

Nume anterioare pe server/comunitate : Smokey20, m-am mutat pe Andrei1000 de mult timp

Varsta :Am varsta de 14 ani

Hobbyuri :Hobbyurile mele sunt inotul, ciclismul si jocurile video

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Vreau sa ajut cat mai multa lume.

Cum poti intra pe GreenStone ?:Serverul ruleaza pe launcher, pentru ajutorul de downloadare poti accesa:

https://download.g-stone.ro/

Ce  windows ai ?:Am windows 10

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :Da, le cunosc deoarece am folosit din 2017 pana in 2021 windows 7 si acum folosesc windows 10

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:Una foarte mare deoarece am mai fost support pe sv meu de minecraft vechi si era cu moduri si foloseam mult tw.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:Da, am un motorola g22

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:Toate erorile posibile la launcher ca am trecut prin toate

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Trebuie sa intri in launcherul samp-ului si sa apesi pe iconita cu rotitele, dupa pe iconita cu folderul si selectezi gstone_resources sau folderul cu samp normal(depinde pe care vrei) apoi apesi Ok sau Apply si dupa aceea poti sa te bucuri de joc

Ai citit regulamentul de Support Team ? :Da.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :crash, iau desync, voicechat, optiuni de joc, nu intra in joc, eroare launcher, problema-nume

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Intreb pe canalul support-chat cum se poate rezolva acea problema.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Da.

Care pot fi cauzele pentru 'Server CloseConnection'' cand un jucator intra pe server ?:Cand i-a crash dar fara sunet(nu stiu cum explic) si numele cu emoticoane si simboluri

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Radio Diamant said:

Nume discord (cu #) :Agua#3647

Nume server :Andrei1000

Nume anterioare pe server/comunitate : Smokey20, m-am mutat pe Andrei1000 de mult timp

Varsta :Am varsta de 14 ani

Hobbyuri :Hobbyurile mele sunt inotul, ciclismul si jocurile video

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Vreau sa ajut cat mai multa lume.

Cum poti intra pe GreenStone ?:Serverul ruleaza pe launcher, pentru ajutorul de downloadare poti accesa:

https://download.g-stone.ro/

Ce  windows ai ?:Am windows 10

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :Da, le cunosc deoarece am folosit din 2017 pana in 2021 windows 7 si acum folosesc windows 10

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:Una foarte mare deoarece am mai fost support pe sv meu de minecraft vechi si era cu moduri si foloseam mult tw.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:Da, am un motorola g22

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:Toate erorile posibile la launcher ca am trecut prin toate

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Trebuie sa intri in launcherul samp-ului si sa apesi pe iconita cu rotitele, dupa pe iconita cu folderul si selectezi gstone_resources sau folderul cu samp normal(depinde pe care vrei) apoi apesi Ok sau Apply si dupa aceea poti sa te bucuri de joc

Ai citit regulamentul de Support Team ? :Da.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :crash, iau desync, voicechat, optiuni de joc, nu intra in joc, eroare launcher, problema-nume

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Intreb pe canalul support-chat cum se poate rezolva acea problema.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Da.

Care pot fi cauzele pentru 'Server CloseConnection'' cand un jucator intra pe server ?:Cand i-a crash dar fara sunet(nu stiu cum explic) si numele cu emoticoane si simboluri

Nu ai tu o aplicatie perfecta, dar merge o sansa.


ACCEPTAT! 
Astept mesaj pe discord Dukey#5393

Link to comment
Share on other sites

Nume discord (cu #) : MercedesCLS11#3100

Nume server : Kero

Nume anterioare pe server/comunitate : Kero - Kero_Official

Varsta : Detin Frumoasa varsta de 13 ani!

Hobbyuri : Eu am un singur hobby, de a juca foarte mult fotbal!

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:  Pentru ca m-am apucat din nou de acest joc mirobolant si distractiv, vreau sa ajung intr-o factiune oarecare, iar daca voi fii acceptat ca Support Team, as vrea sa ajung si Helper.

Cum poti intra pe GreenStone ?:  Ca sa poti intra pe ''GreenStone'' , trebuie urmarit acest tutorial, unde va indica toti pasii. 

Ce  windows ai ?:  In momentul actual folosesc Windows 10, dar in trecut am avut si Windows 11 cat si Windows 7!

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Le cunosc pe amandoua chiar foarte bine.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:  Personal, am o experienta buna 9/10 .

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Da, am telefon. Iar telefonul meu este ''iPhone 11''.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Aproape, le cunosc pe toate, deoarece le-am avut.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:  Dupa ce am instalat Launcher-ul , il vom deschide, si ne va aparea in dreapta sus o rotita, unde vom pune locatia dorita, apoi o vom pune in Folderul ''GreenStone Romania'' apoi in ''gstone_resources'' , dupa vom apasa ''APPLY'' , pentru a ni se salva locatia dorita si dupa putem apasa butonul de  ''PLAY'' pentru a intra in joc.

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da, l-am citit.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : Comanda, care cred ca este des intalnita este  -CRASH-.

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : In cazul in care nu gasesc o rezolvare la ticket-ul respectiv,  voi chema un coleg cu un grad mai mare sa ma ajute.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Da,doresc ca pe viitor sa devin un Helper.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:  Cauzele pentru ''SERVER CLOSE CONNECTION'' , sunt urmatoarele:  1. Numele nu este acceptat ( EX: Nicolae Ceausescu),
2.  Scaderea vitezei a conexiunii, iar atunci iti va da ''SERVER CLOSE CONNECTION''.

3. Ai un VPN conectat, iar launcher-ul nu accepta VPN-URI.

4.  Introducerea parolei de trei ori gresite


(ESTE  FACUT TOT DE MINE, DOAR CA L-AM PUS AICI, NU ERA UNDE TREBUIA)

Link to comment
Share on other sites


  •  

Nume discord (cu #) :bonzo#3411

Nume server :bonzo_nebunu

Nume anterioare pe server/comunitate : Pe server am avut besinosu2.

Varsta :Am varsta frumoasa de 14 anisori.

Hobbyuri :Sa  ma joc GreenStone si sa ma joc fotbal.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Vreau sa ajut oameni,sa ii lamuresc cu ce probleme au.

Cum poti intra pe GreenStone ?Ca sa te joci trebuie sa accesezi launcheru de pe https://download.g-stone.ro/.

Ce  windows ai ?Am minunatul windows 10,

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :Da le cunosc pe ambele pentru ca le-am folosit pe amandoua.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:Am o experienta de  6 luni .

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:Da, am minunatul telefon samsung S22

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:Pot rezolva urmatoarele probleme:
1:Problema cu crash-ul.

2:Problema cu interfata.
3.System Reflection.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Pentru a muta folderul avem nevoie de ajutorul clientului SA:MP,trebuie sa selectam rotita de la "settings"dupa apasam pe folderul respectiv ,in cazul nostru intram in launcher si selectam gstone_resources si dupa intram pe server.

Ai citit regulamentul de Support Team ? :Da

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :"crash" este o comanda care arata problemele pentru care playeri vad de ce primesc crash, cand intra in joc sau in timpul jocului.

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Vorbesc cu un superior, sau dau pin altui support.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Da, doresc sa ajung cat mai sus pe server.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:Unele cauze ale Server Close Connection este cand un player are conectiuna proasta la internet,ori folosirea unui VPN.

Link to comment
Share on other sites

Nume discord (cu #) : Alex_Barosanu#9538

Nume server :Alex_Barosanu

Nume anterioare pe server/comunitate : Tot Alex_Barosanu.

Varsta :15 ani.

Hobbyuri :Sa merg la scoala, sa ma joc si sa repar PC-uri si fotbalul.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Vreau sa evoluez cat mai mult in avere si in ore, pentru ca imi place de aproape 2 ani.

Cum poti intra pe GreenStone ? Poti intra pe GreenStone  dupa acest tutorial : 

Ce  windows ai ? Am windows 10 pro.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Da.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Am experienta.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Am un iphone 6s ca mi-am stricat 12-le.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:Pe toate.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Mergem acolo sus pe rotita de sus din dreapta, dupa pe acelea "..." si selectam unde vrem sa-l mutam.

Ai citit regulamentul de Support Team ? :Da.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : "crash"

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Cer ajutor pararea unui Superior-Support.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Nu ca nu am sanse.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: -nume care nu este acceptat de SAMP.
                                                                                                                                                                                                               - VPN
                                                                                                                                                                                                               -daca incerci de prea multe ori parola sau pinul.

  •  
Link to comment
Share on other sites

On 10/16/2022 at 3:18 PM, Kero said:

Nume discord (cu #) : MercedesCLS11#3100

Nume server : Kero

Nume anterioare pe server/comunitate : Kero - Kero_Official

Varsta : Detin Frumoasa varsta de 13 ani!

Hobbyuri : Eu am un singur hobby, de a juca foarte mult fotbal!

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:  Pentru ca m-am apucat din nou de acest joc mirobolant si distractiv, vreau sa ajung intr-o factiune oarecare, iar daca voi fii acceptat ca Support Team, as vrea sa ajung si Helper.

Cum poti intra pe GreenStone ?:  Ca sa poti intra pe ''GreenStone'' , trebuie urmarit acest tutorial, unde va indica toti pasii. 

Ce  windows ai ?:  In momentul actual folosesc Windows 10, dar in trecut am avut si Windows 11 cat si Windows 7!

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Le cunosc pe amandoua chiar foarte bine.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:  Personal, am o experienta buna 9/10 .

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Da, am telefon. Iar telefonul meu este ''iPhone 11''.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Aproape, le cunosc pe toate, deoarece le-am avut.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:  Dupa ce am instalat Launcher-ul , il vom deschide, si ne va aparea in dreapta sus o rotita, unde vom pune locatia dorita, apoi o vom pune in Folderul ''GreenStone Romania'' apoi in ''gstone_resources'' , dupa vom apasa ''APPLY'' , pentru a ni se salva locatia dorita si dupa putem apasa butonul de  ''PLAY'' pentru a intra in joc.

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da, l-am citit.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : Comanda, care cred ca este des intalnita este  -CRASH-.

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : In cazul in care nu gasesc o rezolvare la ticket-ul respectiv,  voi chema un coleg cu un grad mai mare sa ma ajute.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Da,doresc ca pe viitor sa devin un Helper.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:  Cauzele pentru ''SERVER CLOSE CONNECTION'' , sunt urmatoarele:  1. Numele nu este acceptat ( EX: Nicolae Ceausescu),
2.  Scaderea vitezei a conexiunii, iar atunci iti va da ''SERVER CLOSE CONNECTION''.

3. Ai un VPN conectat, iar launcher-ul nu accepta VPN-URI.

4.  Introducerea parolei de trei ori gresite


(ESTE  FACUT TOT DE MINE, DOAR CA L-AM PUS AICI, NU ERA UNDE TREBUIA)

Ai o aplicatie decenta, merita o sansa. Sa vedem la test ce o sa faci
Pm Dukey#5393 pe discord pentru mai multe detalii

ACCEPTAT!

Link to comment
Share on other sites

On 10/16/2022 at 6:03 PM, bonzo_nebunu said:

Nume discord (cu #) :bonzo#3411

Nume server :bonzo_nebunu

Nume anterioare pe server/comunitate : Pe server am avut besinosu2.

Varsta :Am varsta frumoasa de 14 anisori.

Hobbyuri :Sa  ma joc GreenStone si sa ma joc fotbal.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Vreau sa ajut oameni,sa ii lamuresc cu ce probleme au.

Cum poti intra pe GreenStone ?Ca sa te joci trebuie sa accesezi launcheru de pe https://download.g-stone.ro/.

Ce  windows ai ?Am minunatul windows 10,

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :Da le cunosc pe ambele pentru ca le-am folosit pe amandoua.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:Am o experienta de  6 luni .

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:Da, am minunatul telefon samsung S22

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:Pot rezolva urmatoarele probleme:
1:Problema cu crash-ul.

2:Problema cu interfata.
3.System Reflection.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Pentru a muta folderul avem nevoie de ajutorul clientului SA:MP,trebuie sa selectam rotita de la "settings"dupa apasam pe folderul respectiv ,in cazul nostru intram in launcher si selectam gstone_resources si dupa intram pe server.

Ai citit regulamentul de Support Team ? :Da

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :"crash" este o comanda care arata problemele pentru care playeri vad de ce primesc crash, cand intra in joc sau in timpul jocului.

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Vorbesc cu un superior, sau dau pin altui support.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Da, doresc sa ajung cat mai sus pe server.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:Unele cauze ale Server Close Connection este cand un player are conectiuna proasta la internet,ori folosirea unui VPN.

Din pacate au fost ocupa toate locurile disponibile! Poti aplica data viitoare cand o sa fie redeschise aplicatile!

Link to comment
Share on other sites

On 10/18/2022 at 7:32 PM, Alex_Barosanu77 said:

Nume discord (cu #) : Alex_Barosanu#9538

Nume server :Alex_Barosanu

Nume anterioare pe server/comunitate : Tot Alex_Barosanu.

Varsta :15 ani.

Hobbyuri :Sa merg la scoala, sa ma joc si sa repar PC-uri si fotbalul.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Vreau sa evoluez cat mai mult in avere si in ore, pentru ca imi place de aproape 2 ani.

Cum poti intra pe GreenStone ? Poti intra pe GreenStone  dupa acest tutorial : 

Ce  windows ai ? Am windows 10 pro.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Da.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Am experienta.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Am un iphone 6s ca mi-am stricat 12-le.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:Pe toate.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Mergem acolo sus pe rotita de sus din dreapta, dupa pe acelea "..." si selectam unde vrem sa-l mutam.

Ai citit regulamentul de Support Team ? :Da.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : "crash"

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Cer ajutor pararea unui Superior-Support.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Nu ca nu am sanse.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: -nume care nu este acceptat de SAMP.
                                                                                                                                                                                                               - VPN
                                                                                                                                                                                                               -daca incerci de prea multe ori parola sau pinul.

  •  

Din pacate au fost ocupa toate locurile disponibile! Poti aplica data viitoare cand o sa fie redeschise aplicatile!

Link to comment
Share on other sites

  • Deus changed the title to Aplicatii Support Team Launcher [ aplicatii inchise ]
  • Dukey changed the title to Aplicatii Support Team Launcher [ aplicatii deschise ]
  • Dukey locked this topic
  • Dukey unlocked this topic

 

Nume discord (cu #) : DavidSefull#7423 .

 

Nume server : DavidSefull.

 

Nume anterioare pe server/comunitate : DavidColacReal123

 

Varsta : Fac 14 marti.

 

Hobbyuri : badminton/box/fotbal si sa ma joc pe pc.

 

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: deocamda vreau sa ajung la r5 MAI si as vrea sa pot inchide gura tuturor ce ma injura sau injura factiunile sau chiar pe mine.

 

Cum poti intra pe GreenStone ? Poti intra pe GS dupa tutorialul acesta

https://youtu.be/NiZVavTSPRI

 

Ce windows ai ? Am windows 10 pro.

 

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Cunosc cat de cat windows 7

 

Ce experienta ai in programul TeamViewer ?: Am destula experienta TeamViewer dar nu prea multa , doar sa intru pe pc ul altcuiva si cam atat , nu cred ca trebuie mai mult

 

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Am telefon , model- s20 5g

 

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Aproape toate pentru ca le am avut.

 

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Mergem la rotita , dam pe punctele acelea si de acolo selectam unde sa bagam samp ul.

 

Ai citit regulamentul de Support Team ? : L am citit acum mai mult timp 

 

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord ce sa afiseze informatii despre probleme : Comanda ,,Crash" este des intalnita , cred

 

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Anunt un coleg superior care se banuieste ca stie

 

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Da normal

 

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ? VPN , nume invalid si inca ceva

Link to comment
Share on other sites

me discord (cu #) : darius_29#7459

Nume server : darius.darius

Varsta : 14 ani

Hobbyuri : Imi place sa fac sport,sa ma joc pe laptop,si imi place sa ma plimb cu prietenii pe afara.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Vreau sa devin un membru din staff(helper,admin,support),deoarece cred ca ma pot descurca destul de bine. 

Cum poti intra pe GreenStone ?: Pentru a te juca pe GreenStone,este nevoie sa descarci launcherul de pe site-ul oficial download.g-stone.ro,si sa dezarhivezi arhiva descarcata,cu ajutorul WinRar, daca nu te poti descurca,poti cauta pe youtube tutorial si o sa gasesti acolo. 

Ce  windows ai ? 10 Home

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : In windows 7 cunosc chestii importante, cat si despre 10 cunosc cam aceleasi chestii,dar pot invata pe parcurs.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:  Nu pot zice ca am o experienta,nu folosesc acest program des, dar stiu chestiile de baza a acestuia.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Huawei y6s 2019

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: 
1. O problema a voicechat-ului care nu este vazut de joc,si apare ”voicechat dont find” cand intram pe server
- o rezolvarea ar fi ca locatia jocului este corect setata,si anume in gstone_resources
- o alte rezolvare ar putea fi instalarea incorecta a packului de joc
- o alta rezolvare ar putea fi schimbarea rezolutiei,si mai multe alte rezolvari.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Intram pe launcher,dupa dam pe rotita de setari din dreapta sus,si acolo este primu text,un fel de patrat unde trebuie sa selectam locatia unde se afla g-stone.
Pentru a selecta locatia g-stoneului.Intram laucher acolo la setari,si dam pe casuta aia din drepta de la patrat pe ”browse” si cautam locatia unde avem fisierul GreenStone,dupa ce l-am gasit,intram in el,dupa cautam folderul gstone_resources si intram in el,dupa apasam apply in laucher.
Daca dorim sa schimbat locatia de la GreenStone la un SAMP normal,intram tot la setari,si dam tot acolo la browse,si cautam fisierul cu Grand Theft  Auto i ,intram in el,si dam apply

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da,si o sa-l mai citesc pana o sa il invat foarte bine.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : O comanda poate fi ”crash” pentru a afisa informati si rezolvari a crash-ului.

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : Rog un membru al echipe de Suport Ticket sa ma ajute sa rezolvam acel ticket, pe cineva cu grad mai mare ca al meu,dar este bine si unul cu grad la fel ca al meu.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Da,daca o sa am vreodata ocazia,o sa ma bag si in echipa de helperi,sa ajut aceasta comunitate cu mare drag.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: 
1. Jucatorul respectiv are probleme cu netul (net slab ca viteza,sau nu merge deloc netul)
2. Are un nume mai ciudat care nu il accepta laucherul 
3. Are un VPN activat in acel moment,si laucherul este setat sa nu aceste VPN
4. O alta problema este atunci cand te pune serverului sa pui parola,si o pui gresita,si epuizezi numarul de incercari de a pune parola,si automat iti arata aceasta eroare in chat.

Link to comment
Share on other sites

Nume discord (cu #) :bonzo#3411

Nume server :bonzo_nebunu

Nume anterioare pe server/comunitate : Pe server am avut besinosu2.

Varsta :Am varsta frumoasa de 14 anisori.

Hobbyuri :Sa  ma joc GreenStone si sa ma joc fotbal.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?:Vreau sa ajut oameni,sa ii lamuresc cu ce probleme au.

Cum poti intra pe GreenStone ?Ca sa te joci trebuie sa accesezi launcheru de pe https://download.g-stone.ro/.

Ce  windows ai ?Am minunatul windows 10,

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :Da le cunosc pe ambele pentru ca le-am folosit pe amandoua.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:Am o experienta de   aproape 6-7 luni .

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:Da, am minunatul telefon Huawei y70 nova. 

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:Pot rezolva urmatoarele probleme:
1:Problema cu crash-ul.

2:Problema cu interfata.
3.System Reflection.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Pentru a muta folderul avem nevoie de ajutorul clientului SA:MP,trebuie sa selectam rotita de la "settings"dupa apasam pe folderul respectiv ,in cazul nostru intram in launcher si selectam gstone_resources si dupa intram pe server.

Ai citit regulamentul de Support Team ? :Da

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :"crash" este o comanda care arata problemele pentru care playeri vad de ce primesc crash, cand intra in joc sau in timpul jocului.

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Vorbesc cu un superior, sau dau pin altui support.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Da, doresc sa ajung cat mai sus pe server.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:Unele cauze ale Server Close Connection este cand un player are conectiuna proasta la internet,ori folosirea unui VPN.

Link to comment
Share on other sites

Nume discord (cu #) : Bogdy374#4269

Nume server : Bogdy547

Nume anterioare pe server/comunitate :  Nu am mai avut.

Varsta : 14 ani.

Hobbyuri : Imi place sa ma joc pe calculator si imi place foarte mult fotbalul pe care il si practic de mic.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Eu vreau sa imi fac o avere destul de maricica si dorinta mea cea mai mare este sa detin o functie in staff.

Cum poti intra pe GreenStone ? Pe GreenStone poti intra folosind tutorialul de pe YouTube folosind acest link: 

Ce  windows ai ? In prezent, folosesc Windows 10.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? : Cunosc si Windows 7 dar mai mult Windows 10.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?: Am o experienta cu care ma pot descurca, nu pot spune ca am experienta foarte mare dar nici ca nu am deloc experienta.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?: Telefonul meu este un Samsung A53.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?: Stiu sa rezolv problema in care respectivului nu ii intra in joc, problema in care cand deschizi launcherul, da eroare.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?: Trebuie sa deschizi launcherul, sa apesi pe rotita de sus, dupa aceea apesi pe "..." si selectezi folderul.

Ai citit regulamentul de Support Team ? : Da.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme : Cea mai folosita comanda: "crash".

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? : In cazul in care nu ma descurc, pot intreba un coleg care este Superior Support.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? : Da, imi doresc acest lucru.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?: Jucatorul ori are un VPN activ (ne dam seama ca are un VPN daca ii da un mesaj care zice "Game Over Bitch" ) fie jucatorul are un nume ce nu este acceptat pe SAMP.

Link to comment
Share on other sites

Nume discord (cu #) :Numele meu de pe discord este gabrielutzzz#8798 .

Nume server :Numele meu de pe server este gabrielutzzz.

Varsta :Am varsta de 14 ani.

Hobbyuri :Hobbyuri-le mele sunt:handbal, fotbal, pescuitul.

Ce vrei sa faci pe GreenStone si de ce ?: Pe GreenStone vreau sa devin un membru staff pentru ca imi place cu se ocupa si vreau sa ii  ajut pe ceilalti membri din staff.

Cum poti intra pe GreenStone ?:Pe GreenStone puteti intra in urmatori pasi:
1.Va trebui sa instalam launcher-ul de pe acest link https://download.g-stone.ro/ .
2.Dupa ce se instaleaza va trebui sa extragem folder-ul cu Launcher-ul.
3.Dupa ce se extrage launcher-ul, intram in folder-ul pe care l-am extras si acolo va trebui sa intram la ``drivers``.
4Dupa ce am intrat acolo si vom gasi toate driverele care sunt necesare si dupa ce am intrat acolo va trebui sa le instalam, fara ele jocul nu va merge.
5.Dupa ce am instalat driverele vom intra pe launcher, dupa ce am intrat pe launcher vom da pe rotita in dreapta sus si va aparea setarile launcheru-lui, dupa apasam pe cele 3 puncte si cautam folderul cu GreenStone, dupa aceea selectam folder-ul numit ``gstone_resources``.

 Dupa ce am facut toti pasi ne putem juca linistiti GreenStone.

Ce  windows ai ?Am windows 11.

Cunostii atata windows 10 cat si 7 ? :Cunosc bine windows 10 si windows 7 nu prea, dar ma voi stradui.

Ce experienta ai in programul TeamViewer  ?:Am o experienta medie.

Ai telefon ? Daca da, ce telefon?:Am un telefon, acest telefon se numeste Samsun A02s.

Ce probleme cunostii la launcher pe care stii sa le rezolvi?:Problemele care le cunosc sunt:
1.Problema cu voicechat-ul.
2.Problema Crash.
3.Optiuni de joc.

Cum se muta folderul la samp de la un gta la altul ?:Intram pe launcher si intram pe rotita din dreapta sus unde acolo se deschide setarile launcheru-lui, dupa apasam pe cele 3 puncte si vom alege folder-ul care este nevoie.

Ai citit regulamentul de Support Team ? :Da l-am citit.

Spune o comanda pe care o poti folosii in support la tickete de pe discord  ce sa afiseze informatii despre probleme :Stiu 3 comenzi si pe restul le voi invata pe parcurs:
1.voicechat
2.optiuni de joc
3.crash

Ce faci in cazul in care nu stii ce trebuie facut la un ticket ? :Voi contacta un superior si el ma va ajuta cu aceea problema.

Doresti ca pe viitor sa ajungi Helper dupa Support Team ? :Da doresc.

Care pot fi cauzele pentru 'Server Close Connection'' cand un jucator intra pe server ?:Sunt 2 variante in care iti poate da aceasta eroare, atunci cand:
1.Folosesti VPNuri pe SA:MP si va aparea un mesaj, cand va aparea acel mesaj inseamna ca este 100% VPN.
2.Atunci cand numele pe care l-ati pus nu este acceptat de SA:MP.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...